Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 195/2012 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice și a Ordonanței de urgență a Guvernului nr.109/2005 privind transporturile rutiere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:338 131 89 41 31 15 18 13
- voturi pentru (DA):335 131 89 41 29 14 18 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - 2 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL DA
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL DA
122. Gheorghe Tinel PDL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grecea Maria ND DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND DA
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
145. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Daniel PNL DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Ignat Miron Minoritati DA
151. Iliuță Vasile PDL DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu George PDL DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Hunor UDMR Abținere
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion ND DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND DA
193. Moisii Constantin ND DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
198. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
199. Movilă Petru PDL DA
200. Munteanu Ioan PSD DA
201. Murgu Neagu ND DA
202. Nassar Rodica PSD DA
203. Nazare Alexandru PDL DA
204. Neacșu Marian PSD DA
205. Nechita Aurel PSD DA
206. Negruț Clement PDL DA
207. Negruț Cornelia ALDE DA
208. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
214. Niculae Aurel PNL DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pardău Dumitru PNL DA
228. Paul Maria-Andreea PDL DA
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pârgaru Ion PNL DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrache Adrian-Alin PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popescu Florin Aurelian PDL DA
242. Potor Călin PNL DA
243. Preda Cezar-Florin PDL DA
244. Pușcaș Iacob ND DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL DA
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
251. Reuer Elena-Ramona PNL DA
252. Roman Cristian-Constantin PDL DA
253. Roman Gheorghe PSD DA
254. Roman Ioan Sorin PSD DA
255. Roman Petre PNL DA
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Lucreția PSD DA
258. Roșca Mircea PNL DA
259. Rotaru Răzvan ND DA
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail PDL DA
268. Sefer Cristian-George ND DA
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Stănișoară Mihai PNL DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stoica Mihaela PDL DA
283. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
284. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
285. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șimon Gheorghe PSD DA
290. Șoptică Costel PNL DA
291. Șova Lucian PSD DA
292. Ștefan Viorel PSD DA
293. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai ND Abținere
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PDL DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
310. Tomac Eugen PDL DA
311. Traicu Rodin PSD DA
312. Tudorache Daniel PSD DA
313. Tudorie Violeta PSD DA
314. Tudose Mihai PSD DA
315. Turcan Raluca PDL DA
316. Tușa Adriana Diana PNL DA
317. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
318. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
319. Udrea Elena Gabriela PDL DA
320. Udriște Gheorghe PDL DA
321. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Vainer Aurel Minoritati DA
324. Varga Vasile PNL DA
325. Vasilică Radu Costin PSD DA
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
327. Vladu Iulian PDL DA
328. Vlase Petru Gabriel PSD DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
331. Vreme Valerian PDL DA
332. Vulpescu Ioan PSD DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
338. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 8:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro