Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 154/2012 pentru modificarea alineatului (1) al articolului 118 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:335 130 87 39 34 15 18 12
- voturi pentru (DA):333 130 87 39 32 15 18 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND -
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Hellvig Eduard Raul PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND DA
142. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu George PDL DA
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Hunor UDMR DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Khraibani Camelia PSD DA
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lubanovici Mircea PDL DA
163. Manda Iulian Claudiu PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marocico Ion Minoritati DA
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
177. Melinte Ion ND DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian ND DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND DA
191. Moisii Constantin ND DA
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu ND DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Nechita Aurel PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Clement PDL DA
206. Negruț Cornelia ALDE DA
207. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
208. Nichita Cristina PSD DA
209. Nicoară Romeo Florin PNL DA
210. Nicolae Alexandri PNL DA
211. Nicolae Florian PSD DA
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
213. Nicolicea Eugen PSD DA
214. Niculae Aurel PNL DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pardău Dumitru PNL DA
228. Paul Maria-Andreea PDL DA
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pârgaru Ion PNL DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Petrache Adrian-Alin PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Pop Georgian PSD DA
236. Popa Octavian-Marius PNL DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Popescu Florin Aurelian PDL DA
240. Potor Călin PNL DA
241. Preda Cezar-Florin PDL DA
242. Pușcaș Iacob ND DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Petre PNL DA
254. Roman Victor PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND DA
258. Sava Andrei-Valentin PSD DA
259. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
260. Săpunaru Nini PNL DA
261. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
262. Scarlat George PNL DA
263. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
264. Scutaru Adrian George PNL DA
265. Secară Florin Mihail PDL DA
266. Sefer Cristian-George ND DA
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai PNL DA
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stoica Mihaela PDL DA
281. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
284. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
285. Surdu Raluca PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șimon Gheorghe PSD DA
288. Șoptică Costel PNL DA
289. Șova Lucian PSD DA
290. Ștefan Viorel PSD DA
291. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
292. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
293. Tabugan Ion PSD DA
294. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
295. Tararache Mihai ND DA
296. Tămâian Ioan PNL DA
297. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
298. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
299. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
300. Teju Sorin PNL DA
301. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
302. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
303. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
304. Tiuch Cătălin PSD DA
305. Tîlvăr Angel PSD DA
306. Toader Mircea-Nicu PDL DA
307. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
308. Tomac Eugen PDL DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorache Daniel PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PDL DA
314. Tușa Adriana Diana PNL DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
317. Udrea Elena Gabriela PDL DA
318. Udriște Gheorghe PDL DA
319. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
325. Vladu Iulian PDL DA
326. Vlase Petru Gabriel PSD DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
329. Vreme Valerian PDL DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 1:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro