Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 69/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:336 132 86 39 34 15 18 12
- voturi pentru (DA):295 132 86 2 31 14 18 12
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - -
- abțineri:39 - - 36 2 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL Abținere
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL Abținere
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL Abținere
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL Abținere
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gudu Vasile PDL Abținere
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Hellvig Eduard Raul PNL DA
139. Holban Titi PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hrebenciuc Viorel PSD DA
142. Hulea Ioan ND DA
143. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Iliuță Vasile PDL NU
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu George PDL Abținere
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Hunor UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL Abținere
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion ND DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND DA
193. Moisii Constantin ND DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
198. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
199. Movilă Petru PDL Abținere
200. Munteanu Ioan PSD DA
201. Murgu Neagu ND DA
202. Nassar Rodica PSD DA
203. Nazare Alexandru PDL Abținere
204. Neacșu Marian PSD DA
205. Nechita Aurel PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Clement PDL Abținere
208. Negruț Cornelia ALDE DA
209. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
210. Nichita Cristina PSD DA
211. Nicoară Romeo Florin PNL DA
212. Nicolae Alexandri PNL DA
213. Nicolae Florian PSD DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Nicolicea Eugen PSD DA
216. Niculae Aurel PNL DA
217. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
218. Nistor Laurențiu PSD DA
219. Nistor Marioara ND DA
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Orban Ludovic PNL DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
231. Păun Nicolae Minoritati DA
232. Pârgaru Ion PNL DA
233. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
234. Peia Ninel PSD DA
235. Petrache Adrian-Alin PSD DA
236. Petrea Dorin Silviu PSD DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL DA
244. Potor Călin PNL DA
245. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
246. Pușcaș Iacob ND DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo PDL Abținere
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
253. Reuer Elena-Ramona PNL DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Ioan Sorin PSD DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Lucreția PSD DA
259. Roșca Mircea PNL DA
260. Rotaru Răzvan ND DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PDL Abținere
269. Sefer Cristian-George ND DA
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ioan PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Stănișoară Mihai PNL DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stoica Mihaela PDL Abținere
283. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
284. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
285. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șimon Gheorghe PSD DA
290. Șoptică Costel PNL DA
291. Șova Lucian PSD DA
292. Ștefan Viorel PSD DA
293. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai ND NU
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PDL Abținere
315. Tușa Adriana Diana PNL DA
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
318. Udriște Gheorghe PDL Abținere
319. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL Abținere
325. Vladu Iulian PDL Abținere
326. Vlase Petru Gabriel PSD DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
329. Vreme Valerian PDL Abținere
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
336. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 20:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro