Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 70/2012 pentru modificarea Legii nr.341/2004 a recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care și-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:334 131 85 38 34 15 17 14
- voturi pentru (DA):295 129 85 37 1 14 15 14
- voturi împotrivă (NU):30 1 - - 28 - 1 -
- abțineri:9 1 - 1 5 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
52. Chebac Eugen ND NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND NU
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND NU
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND NU
83. Deaconu Mihai ND NU
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND Abținere
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL DA
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL DA
124. Gheorghe Tinel PDL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grecea Maria ND NU
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati DA
135. Gudu Vasile PDL DA
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan ND NU
146. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
147. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Iliuță Vasile PDL Abținere
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ionescu Aurelian ALDE DA
155. Ionescu George PDL DA
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Hunor UDMR Abținere
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Longher Ghervazen Minoritati DA
167. Lubanovici Mircea PDL DA
168. Manda Iulian Claudiu PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Nicu PNL DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Markó Attila-Gabor UDMR DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Martin Eduard-Stelian PSD DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion ND NU
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian ND NU
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mircovici Niculae Minoritati NU
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mitrea Manuela PSD DA
190. Mitrea Miron Tudor PSD DA
191. Mîrza Gavril PSD DA
192. Mocanu Adrian PSD DA
193. Mocanu Vasile PSD DA
194. Mocioalcă Ion PSD DA
195. Mocioi Niculina ND NU
196. Moisii Constantin ND NU
197. Moldovan Ioan ALDE DA
198. Moldovan Iosif UDMR DA
199. Molnar Zsolt UDMR DA
200. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
201. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
202. Movilă Petru PDL DA
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu ND NU
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL DA
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Nechita Aurel PSD DA
209. Necula Cosmin PSD DA
210. Negruț Clement PDL DA
211. Negruț Cornelia ALDE DA
212. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
213. Nichita Cristina PSD DA
214. Nicoară Romeo Florin PNL DA
215. Nicolae Alexandri PNL DA
216. Nicolae Florian PSD DA
217. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
218. Nicolicea Eugen PSD DA
219. Niculae Aurel PNL DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Laurențiu PSD DA
222. Nistor Marioara ND DA
223. Niță Emil PSD DA
224. Nosa Iuliu PSD DA
225. Oajdea Daniel Vasile ND NU
226. Ochi Ion PSD DA
227. Orban Ludovic PNL DA
228. Oros Nechita-Adrian PNL DA
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Palăr Ionel PNL DA
231. Pambuccian Varujan Minoritati DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PDL DA
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Peia Ninel PSD DA
238. Petrache Adrian-Alin PSD DA
239. Petrea Dorin Silviu PSD DA
240. Petric Octavian PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Potor Călin PNL DA
247. Preda Cezar-Florin PDL DA
248. Pușcaș Iacob ND NU
249. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL DA
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Rotaru Răzvan ND NU
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PDL DA
269. Sefer Cristian-George ND NU
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ioan PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Mihaela PDL DA
284. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Szabó Ödön UDMR DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai ND Abținere
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
306. Tiuch Cătălin PSD NU
307. Toader Mircea-Nicu PDL DA
308. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorache Daniel PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PDL DA
314. Tușa Adriana Diana PNL DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
317. Udriște Gheorghe PDL DA
318. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilică Radu Costin PSD DA
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
324. Vladu Iulian PDL DA
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
328. Vreme Valerian PDL DA
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 9:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro