Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:17 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 54/2010 pentru completarea Legii nr.13/2007 - Legea energiei electrice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:331 131 83 37 35 14 18 13
- voturi pentru (DA):294 128 83 36 2 14 18 13
- voturi împotrivă (NU):35 2 - 1 32 - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
52. Chebac Eugen ND NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND NU
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND NU
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND NU
83. Deaconu Mihai ND NU
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
106. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
107. Emacu Gheorghe PSD DA
108. Enache Marian PSD DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND NU
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL DA
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL DA
124. Gheorghe Tinel PDL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grecea Maria ND NU
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati DA
135. Gudu Vasile PDL DA
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan ND NU
146. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
147. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ionescu Aurelian ALDE DA
155. Ionescu George PDL DA
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Hunor UDMR DA
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Longher Ghervazen Minoritati DA
167. Lubanovici Mircea PDL DA
168. Manda Iulian Claudiu PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Nicu PNL DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Markó Attila-Gabor UDMR DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Martin Eduard-Stelian PSD DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion ND NU
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian ND NU
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND NU
195. Moisii Constantin ND NU
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Molnar Zsolt UDMR DA
198. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
199. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
200. Movilă Petru PDL DA
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Murgu Neagu ND NU
203. Nassar Rodica PSD DA
204. Nazare Alexandru PDL DA
205. Neacșu Marian PSD NU
206. Nechita Aurel PSD DA
207. Necula Cosmin PSD DA
208. Negruț Cornelia ALDE DA
209. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
210. Nichita Cristina PSD DA
211. Nicoară Romeo Florin PNL DA
212. Nicolae Alexandri PNL DA
213. Nicolae Florian PSD DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Niculae Aurel PNL DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND NU
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND NU
222. Ochi Ion PSD DA
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel PNL DA
226. Palăr Ionel PNL DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pardău Dumitru PNL DA
229. Paul Maria-Andreea PDL DA
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pârgaru Ion PNL DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrache Adrian-Alin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PDL DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Potor Călin PNL DA
244. Preda Cezar-Florin PDL DA
245. Pușcaș Iacob ND NU
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL DA
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Roman Cristian-Constantin PDL DA
254. Roman Gheorghe PSD DA
255. Roman Ioan Sorin PSD DA
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Lucreția PSD DA
258. Roșca Mircea PNL DA
259. Rotaru Răzvan ND NU
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
263. Scarlat George PNL DA
264. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
265. Secară Florin Mihail PDL DA
266. Sefer Cristian-George ND NU
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai PNL DA
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stoica Mihaela PDL NU
281. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
282. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Szabó Ödön UDMR DA
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Tabugan Ion PSD DA
293. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
294. Tararache Mihai ND NU
295. Tămâian Ioan PNL DA
296. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
297. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
298. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
299. Teju Sorin PNL DA
300. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
301. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
302. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
303. Tiuch Cătălin PSD DA
304. Toader Mircea-Nicu PDL DA
305. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
306. Traicu Rodin PSD DA
307. Tudorache Daniel PSD DA
308. Tudorie Violeta PSD DA
309. Turcan Raluca PDL DA
310. Tușa Adriana Diana PNL DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Udriște Gheorghe PDL DA
314. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Vainer Aurel Minoritati DA
317. Varga Vasile PNL DA
318. Vasilică Radu Costin PSD NU
319. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
320. Vladu Iulian PDL DA
321. Vlase Petru Gabriel PSD DA
322. Vlădoiu Aurel PSD DA
323. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
324. Vreme Valerian PDL DA
325. Vulpescu Ioan PSD DA
326. Weber Mihai PSD DA
327. Zaharcu Neviser PSD DA
328. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
329. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
331. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 14:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro