Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 100/2012 privind protecția copiilor ai căror părinți sunt plecați temporar în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:337 133 85 38 35 15 18 13
- voturi pentru (DA):264 131 82 4 3 14 17 13
- voturi împotrivă (NU):64 1 - 33 29 1 - -
- abțineri:7 1 3 - 2 - 1 -
- nu au votat:2 - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Berci Vasile PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND NU
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND NU
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL NU
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD DA
53. Chebac Eugen ND NU
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
57. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
58. Cioată Cezar ND DA
59. Ciobanu Gheorghe PSD DA
60. Ciobanu Liliana ND NU
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
64. Ciuhodaru Tudor ND NU
65. Ciurariu Florin PNL DA
66. Cocei Erland PNL DA
67. Codîrlă Liviu ND NU
68. Coman Gheorghe ALDE DA
69. Comșa Cornel-George ND NU
70. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND NU
83. Deaconu Mihai ND NU
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Viorel Marian PSD DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
101. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
102. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
103. Dumbrăvanu Paul PNL DA
104. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
107. Dumitru Ovidiu-Ioan ND -
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Eparu Ion PSD DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Fejér László-Ődőn UDMR DA
113. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
114. Firczak Gheorghe Minoritati DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND NU
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
120. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
121. Găină Mihăiță PSD DA
122. Geantă Florian Daniel PDL NU
123. Gerea Andrei Dominic PNL DA
124. Gheorghe Florin PDL NU
125. Gheorghe Tinel PDL NU
126. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
127. Ghiveciu Marian PSD DA
128. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
129. Giurescu Dinu ALDE DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria ND NU
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Grosaru Mircea Minoritati DA
136. Gudu Vasile PDL NU
137. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
138. Guran Virgil PNL Abținere
139. Gust Băloșin Florentin PSD DA
140. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Hellvig Eduard Raul PNL DA
143. Holban Titi PNL DA
144. Horga Vasile PNL DA
145. Hrebenciuc Viorel PSD DA
146. Hulea Ioan ND NU
147. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
148. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iane Daniel PNL DA
151. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
152. Ibram Iusein Minoritati DA
153. Ignat Miron Minoritati DA
154. Iliuță Vasile PDL NU
155. Intotero Natalia-Elena PSD DA
156. Ionescu Aurelian ALDE DA
157. Ionescu George PDL NU
158. Iordache Florin PSD DA
159. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
160. Iriza Scarlat PSD DA
161. Itu Cornel PSD DA
162. Kelemen Hunor UDMR DA
163. Kerekes Károly UDMR DA
164. Kereskényi Gábor UDMR DA
165. Khraibani Camelia PSD DA
166. Korodi Attila UDMR DA
167. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
168. Longher Ghervazen Minoritati DA
169. Lubanovici Mircea PDL NU
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Manolescu Oana Minoritati DA
172. Marcoci Vlad PSD DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Markó Attila-Gabor UDMR DA
177. Marocico Ion Minoritati DA
178. Martin Eduard-Stelian PSD DA
179. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
180. Máté András-Levente UDMR DA
181. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
182. Mazilu Constantin PSD DA
183. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
184. Melinte Ion ND NU
185. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
186. Mihai Aurelian ND NU
187. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
188. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
189. Mircovici Niculae Minoritati DA
190. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
191. Mitrea Manuela PSD DA
192. Mitrea Miron Tudor PSD DA
193. Mîrza Gavril PSD DA
194. Mocanu Adrian PSD DA
195. Mocanu Vasile PSD DA
196. Mocioalcă Ion PSD DA
197. Mocioi Niculina ND NU
198. Moisii Constantin ND NU
199. Moldovan Ioan ALDE DA
200. Moldovan Iosif UDMR DA
201. Molnar Zsolt UDMR DA
202. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
203. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
204. Movilă Petru PDL NU
205. Munteanu Ioan PSD DA
206. Murgu Neagu ND NU
207. Nassar Rodica PSD DA
208. Nazare Alexandru PDL NU
209. Neacșu Marian PSD DA
210. Nechita Aurel PSD DA
211. Necula Cosmin PSD DA
212. Negruț Cornelia ALDE DA
213. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
214. Nichita Cristina PSD DA
215. Nicoară Romeo Florin PNL DA
216. Nicolae Alexandri PNL DA
217. Nicolae Florian PSD DA
218. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
219. Niculae Aurel PNL DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Laurențiu PSD DA
222. Nistor Marioara ND NU
223. Niță Emil PSD DA
224. Nosa Iuliu PSD DA
225. Oajdea Daniel Vasile ND NU
226. Ochi Ion PSD DA
227. Orban Ludovic PNL DA
228. Oros Nechita-Adrian PNL DA
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Palăr Ionel PNL DA
231. Pambuccian Varujan Minoritati DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PDL NU
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Peia Ninel PSD DA
238. Petrache Adrian-Alin PSD DA
239. Petrea Dorin Silviu PSD DA
240. Petric Octavian PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dan-Cristian PDL NU
246. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
247. Potor Călin PNL DA
248. Preda Cezar-Florin PDL NU
249. Pușcaș Iacob ND NU
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Constantin PSD DA
253. Rădulescu Romeo PDL NU
254. Rățoi Neculai PSD DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
256. Reuer Elena-Ramona PNL DA
257. Roman Cristian-Constantin PDL NU
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Ioan Sorin PSD DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Rotaru Răzvan ND NU
264. Sava Andrei-Valentin PSD DA
265. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
269. Scutaru Adrian George PNL Abținere
270. Secară Florin Mihail PDL DA
271. Sefer Cristian-George ND NU
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
274. Simedru Dan Coriolan PNL DA
275. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Mihaela PDL NU
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL Abținere
291. Szabó Ödön UDMR NU
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tararache Mihai ND Abținere
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teju Sorin PNL DA
306. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
307. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
308. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
309. Tiuch Cătălin PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PDL NU
311. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorache Daniel PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PDL NU
317. Tușa Adriana Diana PNL DA
318. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
319. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
320. Udriște Gheorghe PDL NU
321. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Vainer Aurel Minoritati DA
324. Varga Vasile PNL DA
325. Vasilică Radu Costin PSD NU
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL -
327. Vladu Iulian PDL NU
328. Vlase Petru Gabriel PSD DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Vreme Valerian PDL NU
331. Vulpescu Ioan PSD DA
332. Weber Mihai PSD DA
333. Zaharcu Neviser PSD DA
334. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
335. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
337. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 2:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro