Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 440/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:330 130 84 35 35 15 18 13
- voturi pentru (DA):256 127 83 - 2 14 17 13
- voturi împotrivă (NU):62 - - 32 30 - - -
- abțineri:10 2 - 3 3 1 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL NU
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND NU
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL NU
79. Cupă Ion PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
106. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
107. Emacu Gheorghe PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND NU
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL NU
123. Gheorghe Tinel PDL NU
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND NU
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL NU
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Hellvig Eduard Raul PNL DA
141. Holban Titi PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hrebenciuc Viorel PSD DA
144. Hulea Ioan ND NU
145. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
146. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ionescu Aurelian ALDE DA
154. Ionescu George PDL NU
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Hunor UDMR DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Lubanovici Mircea PDL NU
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion ND NU
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian ND NU
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mitrea Manuela PSD DA
188. Mitrea Miron Tudor PSD DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Mocioi Niculina ND NU
194. Moisii Constantin ND NU
195. Moldovan Ioan ALDE DA
196. Moldovan Iosif UDMR DA
197. Molnar Zsolt UDMR DA
198. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
199. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
200. Movilă Petru PDL NU
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Murgu Neagu ND NU
203. Nassar Rodica PSD DA
204. Nazare Alexandru PDL NU
205. Neacșu Marian PSD DA
206. Nechita Aurel PSD DA
207. Necula Cosmin PSD DA
208. Negruț Cornelia ALDE DA
209. Nicoară Romeo Florin PNL DA
210. Nicolae Alexandri PNL DA
211. Nicolae Florian PSD DA
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL -
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND NU
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND NU
220. Ochi Ion PSD DA
221. Orban Ludovic PNL DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Pardău Dumitru PNL DA
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pârgaru Ion PNL DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD -
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Pop Georgian PSD DA
236. Popa Octavian-Marius PNL DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dan-Cristian PDL NU
239. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
240. Potor Călin PNL DA
241. Preda Cezar-Florin PDL NU
242. Pușcaș Iacob ND NU
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL NU
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL NU
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan ND NU
257. Sava Andrei-Valentin PSD DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PDL NU
264. Sefer Cristian-George ND NU
265. Seres Dénes UDMR DA
266. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Solomon Adrian PSD DA
270. Stan Ioan PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stancu Ionel Minoritati DA
274. Stativă Irinel Ioan PSD DA
275. Stănescu Alexandru PSD DA
276. Stănișoară Mihai PNL DA
277. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
278. Stoica Mihaela PDL Abținere
279. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
280. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
281. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
282. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
283. Surdu Raluca PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
293. Tararache Mihai ND NU
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin PNL DA
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
300. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
301. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
302. Tiuch Cătălin PSD DA
303. Toader Mircea-Nicu PDL NU
304. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
305. Traicu Rodin PSD Abținere
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL NU
310. Tușa Adriana Diana PNL DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Udriște Gheorghe PDL NU
314. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Vainer Aurel Minoritati DA
317. Varga Vasile PNL DA
318. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
319. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
320. Vladu Iulian PDL NU
321. Vlase Petru Gabriel PSD DA
322. Vlădoiu Aurel PSD DA
323. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
330. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 5:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro