Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 398/2012 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 18/2009 privind creșterea performanței energetice a blocurilor de locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:333 130 84 37 35 15 18 14
- voturi pentru (DA):283 126 84 - 29 12 18 14
- voturi împotrivă (NU):36 1 - 33 2 - - -
- abțineri:12 2 - 3 4 3 - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL NU
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
50. Chebac Eugen ND DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ND NU
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL NU
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL NU
124. Gheorghe Tinel PDL NU
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grecea Maria ND DA
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati DA
135. Gudu Vasile PDL NU
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan ND DA
146. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
147. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Iliuță Vasile PDL -
154. Intotero Natalia-Elena PSD DA
155. Ionescu Aurelian ALDE DA
156. Ionescu George PDL NU
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Hunor UDMR Abținere
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL NU
169. Manda Iulian Claudiu PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Martin Eduard-Stelian PSD DA
178. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
179. Máté András-Levente UDMR DA
180. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
181. Mazilu Constantin PSD DA
182. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
183. Melinte Ion ND DA
184. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
185. Mihai Aurelian ND DA
186. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mitrea Manuela PSD -
190. Mitrea Miron Tudor PSD DA
191. Mîrza Gavril PSD DA
192. Mocanu Adrian PSD DA
193. Mocanu Vasile PSD DA
194. Mocioalcă Ion PSD DA
195. Mocioi Niculina ND DA
196. Moisii Constantin ND DA
197. Moldovan Ioan ALDE DA
198. Moldovan Iosif UDMR DA
199. Molnar Zsolt UDMR DA
200. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
201. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
202. Movilă Petru PDL NU
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu ND DA
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL NU
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Nechita Aurel PSD DA
209. Necula Cosmin PSD DA
210. Negruț Cornelia ALDE DA
211. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
212. Nichita Cristina PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Niculae Aurel PNL DA
218. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
219. Nistor Laurențiu PSD DA
220. Nistor Marioara ND DA
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Oajdea Daniel Vasile ND DA
224. Ochi Ion PSD DA
225. Orban Ludovic PNL DA
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel PNL DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion PNL DA
234. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
235. Peia Ninel PSD DA
236. Petrache Adrian-Alin PSD DA
237. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
238. Petric Octavian PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Octavian-Marius PNL DA
242. Popeangă Vasile PSD DA
243. Popescu Dan-Cristian PDL NU
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Potor Călin PNL DA
246. Preda Cezar-Florin PDL NU
247. Pușcaș Iacob ND DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL NU
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Roman Cristian-Constantin PDL NU
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Ioan Sorin PSD DA
258. Roman Victor PSD DA
259. Roșca Lucreția PSD DA
260. Rotaru Răzvan ND DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail PDL NU
268. Sefer Cristian-George ND DA
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Solomon Adrian PSD DA
274. Stan Ioan PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Stănișoară Mihai PNL DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stoica Mihaela PDL Abținere
283. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
284. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
285. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șimon Gheorghe PSD DA
290. Șoptică Costel PNL DA
291. Șova Lucian PSD DA
292. Ștefan Viorel PSD DA
293. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai ND Abținere
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Toader Mircea-Nicu PDL NU
308. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorache Daniel PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PDL NU
314. Tușa Adriana Diana PNL DA
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
317. Udriște Gheorghe PDL NU
318. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Vasile PNL DA
322. Vasilică Radu Costin PSD NU
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
324. Vladu Iulian PDL NU
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 19:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro