Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 389/2011 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.63 /2002 privind atribuirea sau schimbarea de denumiri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:335 133 85 37 34 15 17 14
- voturi pentru (DA):329 131 85 36 32 14 17 14
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - -
- abțineri:3 1 - - 1 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND DA
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
106. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
107. Emacu Gheorghe PSD DA
108. Enache Marian PSD DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND DA
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
121. Găină Mihăiță PSD DA
122. Geantă Florian Daniel PDL DA
123. Gerea Andrei Dominic PNL DA
124. Gheorghe Florin PDL DA
125. Gheorghe Tinel PDL DA
126. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
127. Ghiveciu Marian PSD DA
128. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
129. Giurescu Dinu ALDE DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria ND DA
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Grosaru Mircea Minoritati DA
136. Gudu Vasile PDL DA
137. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
138. Guran Virgil PNL DA
139. Gust Băloșin Florentin PSD DA
140. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Hellvig Eduard Raul PNL DA
143. Holban Titi PNL DA
144. Horga Vasile PNL DA
145. Hrebenciuc Viorel PSD DA
146. Hulea Ioan ND DA
147. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
148. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iane Daniel PNL DA
151. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
152. Ibram Iusein Minoritati DA
153. Ignat Miron Minoritati DA
154. Iliuță Vasile PDL DA
155. Intotero Natalia-Elena PSD -
156. Ionescu Aurelian ALDE DA
157. Ionescu George PDL DA
158. Iordache Florin PSD DA
159. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
160. Iriza Scarlat PSD DA
161. Itu Cornel PSD DA
162. Kelemen Hunor UDMR Abținere
163. Kerekes Károly UDMR DA
164. Kereskényi Gábor UDMR DA
165. Khraibani Camelia PSD DA
166. Korodi Attila UDMR DA
167. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
168. Longher Ghervazen Minoritati DA
169. Lubanovici Mircea PDL DA
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Manolescu Oana Minoritati DA
172. Marcoci Vlad PSD DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Markó Attila-Gabor UDMR DA
177. Marocico Ion Minoritati DA
178. Martin Eduard-Stelian PSD DA
179. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
180. Máté András-Levente UDMR DA
181. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
182. Mazilu Constantin PSD DA
183. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
184. Melinte Ion ND DA
185. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
186. Mihai Aurelian ND DA
187. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
188. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
189. Mircovici Niculae Minoritati DA
190. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
191. Mitrea Manuela PSD DA
192. Mitrea Miron Tudor PSD DA
193. Mîrza Gavril PSD DA
194. Mocanu Adrian PSD DA
195. Mocanu Vasile PSD DA
196. Mocioalcă Ion PSD DA
197. Mocioi Niculina ND DA
198. Moisii Constantin ND DA
199. Moldovan Ioan ALDE DA
200. Moldovan Iosif UDMR DA
201. Molnar Zsolt UDMR DA
202. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
203. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
204. Movilă Petru PDL DA
205. Munteanu Ioan PSD DA
206. Murgu Neagu ND DA
207. Nassar Rodica PSD DA
208. Nazare Alexandru PDL DA
209. Neacșu Marian PSD DA
210. Nechita Aurel PSD DA
211. Necula Cosmin PSD DA
212. Negruț Cornelia ALDE DA
213. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
214. Nichita Cristina PSD DA
215. Nicoară Romeo Florin PNL DA
216. Nicolae Alexandri PNL DA
217. Nicolae Florian PSD DA
218. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
219. Niculae Aurel PNL DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Laurențiu PSD DA
222. Nistor Marioara ND DA
223. Niță Emil PSD DA
224. Nosa Iuliu PSD DA
225. Oajdea Daniel Vasile ND DA
226. Ochi Ion PSD DA
227. Orban Ludovic PNL DA
228. Oros Nechita-Adrian PNL DA
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Palăr Ionel PNL DA
231. Pambuccian Varujan Minoritati DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PDL DA
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Peia Ninel PSD DA
238. Petrache Adrian-Alin PSD DA
239. Petrea Dorin Silviu PSD DA
240. Petric Octavian PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dan-Cristian PDL NU
246. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
247. Potor Călin PNL DA
248. Preda Cezar-Florin PDL DA
249. Pușcaș Iacob ND DA
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Constantin PSD DA
253. Rădulescu Romeo PDL DA
254. Rățoi Neculai PSD DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
256. Reuer Elena-Ramona PNL DA
257. Roman Cristian-Constantin PDL DA
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Ioan Sorin PSD DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Rotaru Răzvan ND DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
265. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
266. Scarlat George PNL DA
267. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PDL DA
270. Sefer Cristian-George ND DA
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Solomon Adrian PSD DA
276. Stan Ioan PSD DA
277. Stanciu Anghel PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Mihaela PDL DA
284. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Szabó Ödön UDMR DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Tabugan Ion PSD DA
297. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
298. Tararache Mihai ND DA
299. Tămâian Ioan PNL DA
300. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
301. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
302. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
303. Teju Sorin PNL DA
304. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
305. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
306. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
307. Tiuch Cătălin PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PDL DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PDL DA
315. Tușa Adriana Diana PNL DA
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
318. Udriște Gheorghe PDL DA
319. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
325. Vladu Iulian PDL DA
326. Vlase Petru Gabriel PSD DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 20:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro