Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 678/2011 privind medicina școlară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:324 131 82 35 32 15 16 13
- voturi pentru (DA):258 129 82 1 3 15 15 13
- voturi împotrivă (NU):60 - - 34 26 - - -
- abțineri:5 2 - - 2 - 1 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND NU
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND -
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND NU
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL NU
123. Gheorghe Tinel PDL NU
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
132. Grosaru Mircea Minoritati DA
133. Gudu Vasile PDL NU
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gust Băloșin Florentin PSD DA
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hrebenciuc Viorel PSD DA
142. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
143. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PDL NU
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL NU
153. Iordache Florin PSD DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Hunor UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR DA
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lubanovici Mircea PDL NU
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marocico Ion Minoritati DA
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
177. Melinte Ion ND NU
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian ND NU
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND NU
190. Moisii Constantin ND NU
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL NU
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND NU
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL NU
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD Abținere
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Niculae Aurel PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND NU
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND NU
217. Ochi Ion PSD DA
218. Orban Ludovic PNL DA
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel PNL DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Pardău Dumitru PNL DA
224. Paul Maria-Andreea PDL NU
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Pârgaru Ion PNL DA
227. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrache Adrian-Alin PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian PDL NU
236. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
237. Potor Călin PNL DA
238. Preda Cezar-Florin PDL NU
239. Pușcaș Iacob ND NU
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL NU
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ND NU
254. Sava Andrei-Valentin PSD DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
256. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
259. Secară Florin Mihail PDL NU
260. Sefer Cristian-George ND NU
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Solomon Adrian PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Stănișoară Mihai PNL DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Mihaela PDL NU
275. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
279. Surdu Raluca PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Tabugan Ion PSD DA
288. Taloș Mirel PNL DA
289. Tararache Mihai ND NU
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teju Sorin PNL DA
295. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
297. Tiuch Cătălin PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PDL NU
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Turcan Raluca PDL NU
304. Tușa Adriana Diana PNL DA
305. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
306. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
307. Udriște Gheorghe PDL NU
308. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
313. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
314. Vladu Iulian PDL NU
315. Vlase Petru Gabriel PSD DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zaharcu Neviser PSD DA
321. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
322. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 7:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro