Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2013 > 13:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2013, ora 13:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 116/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.13/2013 privind serviciile poștale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:267 110 71 28 26 1 13 11 7
- voturi pentru (DA):247 110 71 28 10 - 13 8 7
- voturi împotrivă (NU):14 - - - 13 - - 1 -
- abțineri:4 - - - 2 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bot Octavian PNL DA
32. Bucur Constantin-Alin - DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND NU
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen ND Abținere
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu ND DA
58. Coman Gheorghe ALDE DA
59. Comșa Cornel-George ND -
60. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cupă Ion PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru ND NU
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE -
85. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
86. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Giurescu Dinu ALDE NU
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grecea Maria ND DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gudu Vasile PDL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gust Băloșin Florentin PSD DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PNL DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hulea Ioan ND NU
117. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu George PDL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manolescu Oana Minoritati DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Nicu PNL DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
150. Mitrea Miron Tudor PSD DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Vasile PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina ND NU
155. Moisii Constantin ND DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru PDL DA
160. Muntean Mircia PDL DA
161. Murgu Neagu ND DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Neacșu Marian PSD DA
164. Negruț Clement PDL DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Niculae Aurel PNL DA
172. Niculescu Dumitru ND NU
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara ND NU
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oajdea Daniel Vasile ND DA
179. Ochi Ion PSD DA
180. Oltean Ioan PDL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel PNL DA
183. Paleologu Theodor PDL DA
184. Paul Maria-Andreea PDL DA
185. Pârgaru Ion PNL DA
186. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrea Dorin Silviu PSD DA
189. Petrescu Petre PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Popa Radu Mihai - DA
193. Popeangă Vasile PSD DA
194. Popescu Florin Aurelian PDL DA
195. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
196. Potor Călin PNL DA
197. Pușcaș Iacob - DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
199. Răducanu Ion PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rădulescu Romeo PDL DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Reuer Elena-Ramona PNL DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Gheorghe PSD DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Rotaru Răzvan ND DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Secară Florin Mihail PDL DA
216. Sefer Cristian-George ND NU
217. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Smarandache Miron Alexandru ND NU
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ion PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Stănișoară Mihai PNL DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
226. Surdu Raluca PNL DA
227. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
228. Șcheau Ion - DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șoptică Costel PNL DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PSD DA
236. Tararache Mihai - DA
237. Tămâian Ioan PNL DA
238. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
239. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
240. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
241. Teju Sorin PNL DA
242. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
243. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
244. Tiuch Cătălin PSD DA
245. Toader Mircea-Nicu PDL DA
246. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
247. Traicu Rodin PSD DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tudorie Violeta PSD DA
250. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
251. Udrea Elena Gabriela PDL DA
252. Udriște Gheorghe PDL DA
253. Uricec Eugen Constantin PSD DA
254. Ursărescu Dorinel PNL DA
255. Vainer Aurel Minoritati DA
256. Varga Vasile PNL DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vulpescu Ioan PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zaharcu Neviser PSD DA
264. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
265. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
267. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 23:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro