Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.09.2013 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 10 septembrie 2013, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 872/2010 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.97/2010 privind reglementarea unor măsuri în sistemul de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:313 126 68 38 24 17 14 12 14
- voturi pentru (DA):274 126 66 36 - 17 12 12 5
- voturi împotrivă (NU):30 - 1 1 21 - - - 7
- abțineri:5 - - - 3 - - - 2
- nu au votat:4 - 1 1 - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucur Constantin-Alin - NU
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen ND Abținere
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL -
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND NU
54. Coman Gheorghe ALDE DA
55. Comșa Cornel-George ND NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND NU
68. Dascălu Constantin PDL DA
69. Deaconu Mihai ND NU
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria ND NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
91. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
100. Fenechiu Relu PNL DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu ND Abținere
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin PNL DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic PNL DA
109. Gheorghe Florin PDL DA
110. Gheorghe Tinel PDL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grapini Maria ALDE DA
117. Grosaru Mircea Minoritati DA
118. Gudu Vasile PDL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PNL DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan ND NU
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Iliuță Vasile PDL DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL DA
147. Man Mircea PDL DA
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Manolescu Oana Minoritati -
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu PNL DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel - NU
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati -
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion ND NU
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian - NU
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PDL NU
170. Mincă Liliana ND NU
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioi Niculina ND NU
175. Moisii Constantin ND NU
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Moldovan Iosif UDMR DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru PDL DA
182. Muntean Mircia PDL DA
183. Munteanu Ioan PSD DA
184. Murgu Neagu ND NU
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Nazare Alexandru PDL DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Clement - DA
190. Nica Dan PSD DA
191. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoară Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
197. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PNL DA
200. Niculescu Dumitru ND NU
201. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
202. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
203. Nistor Marioara ND NU
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL DA
208. Orban Ludovic PNL NU
209. Palașcă Viorel PNL DA
210. Paleologu Theodor PDL DA
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Paul Maria-Andreea PDL DA
214. Păun Nicolae Minoritati DA
215. Pârgaru Ion PNL DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Petrache Adrian-Alin PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
221. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popeangă Vasile PSD DA
225. Popescu Dan-Cristian PDL DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popescu Florin Aurelian PDL DA
228. Pușcaș Iacob - NU
229. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL DA
236. Rizea Cristian PSD DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL DA
238. Roman Gheorghe PSD DA
239. Roman Ioan Sorin PSD DA
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Rotaru Răzvan ALDE DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
244. Săpunaru Nini PNL DA
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL DA
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
248. Scutaru Adrian George PNL DA
249. Secară Florin Mihail PDL DA
250. Sefer Cristian-George ND NU
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru ND NU
255. Stan Ioan PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stanciu Zisu PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Stănișoară Mihai PNL DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Mihaela - DA
263. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
264. Stragea Sorin Constantin PSD DA
265. Surdu Raluca PNL DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șcheau Ion - NU
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
275. Tararache Mihai - DA
276. Tămâian Ioan PNL DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin PNL DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
287. Tomac Eugen - DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Tudose Mihai PSD DA
290. Turcan Raluca PDL -
291. Tușa Adriana Diana - DA
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
293. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
294. Udriște Gheorghe PDL DA
295. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Vainer Aurel Minoritati DA
298. Varga Lucia-Ana PNL DA
299. Varga Vasile PNL DA
300. Vasilică Radu Costin PSD DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vladu Iulian PDL DA
303. Vlase Petru Gabriel PSD DA
304. Vlădoiu Aurel PSD DA
305. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
306. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Zaharcu Neviser PSD DA
310. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
311. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
313. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 iulie 2019, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro