Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 113/2014 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Consiliul de Miniștri al Republicii Albania privind protecția reciprocă a informațiilor clasificate, semnat la București, la 14 noiembrie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 144 83 32 16 15 13 14 16
- voturi pentru (DA):332 144 83 32 16 15 12 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest ND DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Codîrlă Liviu PSD DA
62. Comșa Cornel-George ND DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
64. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion PNL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul PNL DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fejér László-Ődőn UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
112. Găină Mihăiță PSD DA
113. Geantă Florian Daniel - DA
114. Gerea Andrei Dominic PNL DA
115. Gheorghe Florin - DA
116. Gheorghe Tinel PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Gudu Vasile PDL DA
125. Guran Virgil PNL DA
126. Gurzău Adrian - DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hrebenciuc Viorel PSD DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Iliuță Vasile PDL DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL DA
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
150. Kerekes Károly UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Korodi Attila UDMR DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manolache Marius PSD DA
160. Manolescu Oana Minoritati DA
161. Marcoci Vlad PSD DA
162. Marcu Nicu PNL DA
163. Marcu Viorica PNL DA
164. Marian Ion Cristinel ND DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian - DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Moisii Constantin PSD DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Molnar Zsolt UDMR DA
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru - DA
191. Muntean Mircia PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu PSD DA
194. Neacșu Marian PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Clement - DA
197. Negruț Cornelia ALDE DA
198. Nica Dan PSD DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara ND DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Paleologu Theodor - DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Pană Adriana-Doina PSD DA
224. Paul Maria-Andreea PDL DA
225. Păun Nicolae Minoritati DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai PSD DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Preda Cezar-Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Petre PNL DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan ALDE DA
257. Sava Andrei-Valentin PSD DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
259. Săpunaru Nini PNL DA
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
261. Scarlat George PNL DA
262. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
263. Scutaru Adrian George PNL DA
264. Secară Florin Mihail - DA
265. Sefer Cristian-George ND DA
266. Seres Dénes UDMR DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai PNL DA
279. Stoica Mihaela - DA
280. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Stroe Radu PNL DA
284. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL DA
287. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șcheau Ion PSD DA
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Taloș Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai - DA
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Tîlvăr Angel PSD DA
307. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
308. Traicu Rodin PSD DA
309. Tudorache Daniel PSD DA
310. Tudose Mihai PSD DA
311. Tușa Adriana Diana - DA
312. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
313. Udriște Gheorghe PDL DA
314. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Ursărescu Dorinel PNL DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Lucia-Ana PNL DA
319. Varga Vasile PNL DA
320. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
321. Vladu Iulian PDL DA
322. Vlase Petru Gabriel PSD DA
323. Vlădoiu Aurel PSD DA
324. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
325. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
326. Vreme Valerian - DA
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 27 septembrie 2022, 7:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro