Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2014 > 17:35 Versiunea pentru printare
Marți, 22 aprilie 2014, ora 17:35

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 432/2013 privind modificarea Legii nr.107/1996, Legea Apelor cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:109 44 26 6 6 9 6 8 4
- voturi pentru (DA):94 44 24 1 1 9 6 8 1
- voturi împotrivă (NU):13 - 1 5 5 - - - 2
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Anghel Gabriela-Lola ND NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
11. Bónis István UDMR DA
12. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
13. Buican Cristian PNL DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Calimente Mihăiță PNL DA
16. Calotă Florică Ică PNL DA
17. Canacheu Costică PDL DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
20. Cernea Remus-Florinel - DA
21. Ciocan Dan PSD DA
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
25. Ciuhodaru Tudor ND NU
26. Comșa Cornel-George - Abținere
27. Cristian Horia PNL DA
28. Deaconu Mihai ND NU
29. Delureanu Virgil PSD DA
30. Dima Toader PSD DA
31. Diniță Ion ALDE DA
32. Dobre Victor Paul PNL DA
33. Dobrinescu Traian PNL DA
34. Dragomir Gheorghe PNL DA
35. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
36. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
37. Emacu Gheorghe PSD DA
38. Erdei Dolóczki István UDMR DA
39. Fejér László-Ődőn UDMR DA
40. Frăticiu Gheorghe PSD DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Gheorghe Tinel PDL NU
43. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
44. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
45. Grecea Maria PNL Abținere
46. Guran Virgil PNL DA
47. Harbuz Liviu PSD DA
48. Horga Vasile PNL DA
49. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
50. Iancu Iulian PSD DA
51. Iane Daniel PNL DA
52. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
53. Ibram Iusein Minoritati DA
54. Ionescu Aurelian ALDE DA
55. Iordache Florin PSD DA
56. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
57. Iriza Scarlat PSD DA
58. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Kerekes Károly UDMR DA
61. Kereskényi Gábor UDMR DA
62. Marcoci Vlad PSD DA
63. Marian Ion Cristinel ND NU
64. Marin Gheorghe PSD DA
65. Markó Attila-Gabor UDMR DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
67. Mincă Liliana ND NU
68. Moldovan Ioan ALDE DA
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Neacșu Marian PSD DA
71. Necula Cosmin PSD DA
72. Negruț Cornelia ALDE DA
73. Nichita Cristina PSD DA
74. Nicolae Florian PSD DA
75. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
76. Niță Emil PSD DA
77. Pambuccian Varujan Minoritati DA
78. Paul Maria-Andreea PDL NU
79. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
80. Pușcaș Iacob PSD DA
81. Răducanu Ion PSD DA
82. Rădulescu Romeo PDL NU
83. Roman Petre PNL DA
84. Roșca Mircea PNL DA
85. Rusu Valentin PNL DA
86. Seres Dénes UDMR DA
87. Stancu Ionel Minoritati DA
88. Szabó Ödön UDMR DA
89. Șova Lucian PSD DA
90. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
91. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
92. Tămâian Ioan PNL DA
93. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
94. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
95. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
96. Tiuch Cătălin PSD DA
97. Tîlvăr Angel PSD DA
98. Tomac Eugen - NU
99. Traicu Rodin PSD DA
100. Tudorache Daniel PSD DA
101. Udriște Gheorghe PDL NU
102. Ursărescu Dorinel PNL DA
103. Vainer Aurel Minoritati DA
104. Varga Lucia-Ana PNL DA
105. Varga Vasile PNL DA
106. Vlădoiu Aurel PSD DA
107. Weber Mihai PSD DA
108. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
109. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 12:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro