Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 318/2013 pentru completarea art.2 din Legea nr.84/2012 privind unele măsuri referitoare la veniturile de natură salarială ale personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:324 146 78 25 15 15 15 14 16
- voturi pentru (DA):301 143 77 25 - 13 15 14 14
- voturi împotrivă (NU):19 1 1 - 15 2 - - -
- abțineri:3 1 - - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PNL DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest ND NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND NU
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Diniță Ion ALDE DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
94. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
98. Eparu Ion PSD DA
99. Erdei Dolóczki István UDMR DA
100. Fejér László-Ődőn UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Fonta Nuțu PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin PNL DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Gheorghe Florin - DA
112. Gheorghe Tinel PDL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PDL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD NU
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Iriza Scarlat PSD DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Manda Iulian Claudiu PSD DA
156. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Nicu PNL DA
159. Marcu Viorica PNL DA
160. Marian Ion Cristinel ND NU
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Markó Attila-Gabor UDMR DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
167. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
168. Melinte Ion PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Mihai Aurelian - DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Mincă Liliana ND NU
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioalcă Ion PSD DA
182. Mocioi Niculina ND NU
183. Moisii Constantin PSD DA
184. Moldovan Ioan ALDE DA
185. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
186. Movilă Petru - DA
187. Muntean Mircia PSD DA
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu PSD DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL DA
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Necula Cosmin PSD DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Alexandri PNL DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
202. Nicolicea Eugen PSD DA
203. Niculae Aurel - DA
204. Niculescu Dumitru ND NU
205. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
206. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
207. Nistor Laurențiu PSD DA
208. Nistor Marioara PSD DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND NU
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oltean Ioan PDL DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel PNL DA
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor - DA
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Paul Maria-Andreea PDL DA
221. Păun Nicolae Minoritati DA
222. Pârgaru Ion PNL DA
223. Peia Ninel PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petrescu Petre PSD DA
226. Petric Octavian PSD DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popa Radu Mihai PSD DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian PDL DA
233. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
234. Popescu Florin Aurelian - Abținere
235. Potor Călin PSD DA
236. Preda Cezar-Florin PDL DA
237. Pușcaș Iacob PSD DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
241. Rădulescu Constantin PSD DA
242. Rădulescu Romeo PDL DA
243. Rățoi Neculai PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
245. Reuer Elena-Ramona PNL DA
246. Rizea Cristian PSD DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL DA
248. Roman Gheorghe PSD Abținere
249. Roman Petre PNL NU
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ALDE DA
253. Sava Andrei-Valentin PSD DA
254. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
255. Săpunaru Nini PNL DA
256. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
259. Scutaru Adrian George PNL DA
260. Secară Florin Mihail - DA
261. Sefer Cristian-George ND NU
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stan Ion PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Radu PNL DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR NU
281. Șcheau Ion PSD DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
288. Tararache Mihai - DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin PNL DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
294. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
295. Tiuch Cătălin PSD DA
296. Tîlvăr Angel PSD DA
297. Toader Mircea-Nicu PDL DA
298. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Tușa Adriana Diana - DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udriște Gheorghe PDL DA
307. Uricec Eugen Constantin PSD DA
308. Ursărescu Dorinel PNL DA
309. Vainer Aurel Minoritati DA
310. Varga Lucia-Ana PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilică Radu Costin PSD DA
313. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
314. Vladu Iulian PDL DA
315. Vlase Petru Gabriel PSD DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
318. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
319. Vreme Valerian - DA
320. Vulpescu Ioan PSD DA
321. Weber Mihai PSD DA
322. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
323. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
324. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 17:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro