Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 481/2013 privind scutirea angajatorilor de plata contribuțiilor sociale obligatorii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:300 134 71 24 14 15 12 13 17
- voturi pentru (DA):188 132 5 - 12 15 12 9 3
- voturi împotrivă (NU):97 - 60 23 2 - - - 12
- abțineri:10 1 4 1 - - - 2 2
- nu au votat:5 1 2 - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Caloianu Mario-Ernest ND DA
35. Calotă Florică Ică PNL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL NU
55. Cocei Erland PNL NU
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL NU
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristian Horia PNL NU
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupă Ion PNL NU
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Daea Petre PSD DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL NU
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Mircea PNL NU
79. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
80. Donțu Mihai-Aurel PNL -
81. Dragomir Gheorghe PNL NU
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE -
85. Dumbrăvanu Paul PNL NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE -
88. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin PNL NU
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin - NU
105. Gheorghe Tinel PDL NU
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiveciu Marian PSD DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL Abținere
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PDL NU
114. Gunia Dragoș-Ionel - NU
115. Guran Virgil PNL NU
116. Gurzău Adrian - NU
117. Gust Băloșin Florentin PSD DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
120. Holban Titi PSD DA
121. Hrebenciuc Viorel PSD DA
122. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL NU
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PDL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL NU
146. Lupu Mihai PNL NU
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu PNL NU
151. Marcu Viorica PNL NU
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marin Gheorghe PSD DA
154. Markó Attila-Gabor UDMR DA
155. Marocico Ion Minoritati DA
156. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
157. Máté András-Levente UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian - Abținere
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mincă Liliana ND DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mitrea Miron Tudor PSD -
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocanu Vasile PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina ND DA
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
177. Movilă Petru - NU
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Nazare Alexandru PDL NU
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL -
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
189. Niculae Aurel - DA
190. Niculescu Dumitru ND DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
193. Nistor Laurențiu PSD DA
194. Nistor Marioara PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile ND DA
198. Ochi Ion PSD DA
199. Oltean Ioan PDL NU
200. Orban Ludovic PNL NU
201. Oros Nechita-Adrian PNL NU
202. Palașcă Viorel PNL NU
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Paleologu Theodor - NU
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Paul Maria-Andreea PDL NU
207. Pârgaru Ion PNL DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petrescu Petre PSD DA
211. Petric Octavian PSD DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL NU
214. Popeangă Vasile PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PDL NU
216. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Preda Cezar-Florin PDL NU
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo PDL NU
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
227. Rizea Cristian PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PDL NU
229. Roman Gheorghe PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD DA
231. Roșca Mircea PNL NU
232. Rotaru Răzvan ALDE Abținere
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
237. Scutaru Adrian George PNL NU
238. Secară Florin Mihail - NU
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stan Ioan PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stanciu Zisu PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stoica Mihaela - NU
251. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
252. Stragea Sorin Constantin PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL NU
255. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șoptică Costel PNL NU
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
262. Taloș Gheorghe-Mirel PNL Abținere
263. Tararache Mihai - NU
264. Tămâian Ioan PNL NU
265. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin PNL NU
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
270. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PDL NU
275. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
276. Traicu Rodin PSD Abținere
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Tudose Mihai PSD DA
280. Tușa Adriana Diana - NU
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
282. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
283. Udriște Gheorghe PDL NU
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel PNL NU
286. Varga Lucia-Ana PNL NU
287. Varga Vasile PNL NU
288. Vasilică Radu Costin PSD DA
289. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
290. Vladu Iulian PDL Abținere
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
295. Vreme Valerian - NU
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
300. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro