Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 47/2014 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr. 48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:333 162 57 30 13 15 13 28 15
- voturi pentru (DA):327 160 55 29 12 15 13 28 15
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:4 1 2 - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Boghicevici Claudia PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
100. Dușa Mircea PSD DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - DA
118. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PDL DA
131. Gunia Dragoș-Ionel - DA
132. Gurzău Adrian - DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Holban Titi PSD DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Hulea Ioan PSD DA
139. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL DA
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Hunor UDMR DA
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lubanovici Mircea PDL DA
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Manda Iulian Claudiu PSD DA
164. Manolache Marius PSD DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu ALDE DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marian Ion Cristinel ND DA
169. Marica Petru-Sorin PSD DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Marin Laura PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - DA
179. Mihăilă Ioan PSD DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina PDL DA
193. Moisii Constantin PSD DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru - DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri ALDE DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara PSD DA
217. Niță Constantin PSD DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel ALDE DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Paleologu Theodor - DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pană Adriana-Doina PSD DA
228. Pardău Dumitru PNL DA
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pârgaru Ion ALDE DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Petrescu Petre PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
237. Plumb Rovana PSD DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Ponta Victor-Viorel PSD DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popa Radu Mihai PSD DA
244. Popescu Dan-Cristian PDL DA
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Popescu Florin Aurelian - DA
247. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
248. Potor Călin PSD DA
249. Preda Cezar-Florin PDL DA
250. Pușcaș Iacob PSD DA
251. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
252. Răducanu Ion PSD DA
253. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
254. Rădulescu Constantin PSD DA
255. Rădulescu Romeo PDL DA
256. Rățoi Neculai PSD DA
257. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
258. Reuer Elena-Ramona PNL DA
259. Rizea Cristian PSD DA
260. Roman Cristian-Constantin PDL -
261. Roman Gheorghe PSD DA
262. Roman Ioan Sorin PSD DA
263. Roman Victor PSD DA
264. Roșca Lucreția PSD DA
265. Roșca Mircea PNL DA
266. Rotaru Răzvan - DA
267. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
268. Săpunaru Nini PNL DA
269. Scarlat George PNL DA
270. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
271. Scutaru Adrian George PNL DA
272. Secară Florin Mihail PSD DA
273. Sefer Cristian-George ND DA
274. Seres Dénes UDMR DA
275. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
276. Simedru Dan Coriolan PNL DA
277. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
278. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
279. Solomon Adrian PSD DA
280. Stan Ioan PSD DA
281. Stanciu Anghel PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stativă Irinel Ioan PSD DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
287. Stoica Mihaela - DA
288. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
289. Stragea Sorin Constantin PSD DA
290. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
291. Stroe Radu ALDE DA
292. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
293. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
294. Surdu Raluca PNL DA
295. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
296. Szabó Ödön UDMR DA
297. Șimon Gheorghe PSD DA
298. Șoptică Costel PNL DA
299. Șova Lucian PSD DA
300. Ștefan Viorel PSD DA
301. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
302. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
303. Tararache Mihai - DA
304. Tămâian Ioan PNL DA
305. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
306. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
307. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
308. Teju Sorin ALDE DA
309. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
310. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
311. Tîlvăr Angel PSD DA
312. Toader Mircea-Nicu PDL DA
313. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
314. Tudorache Daniel PSD DA
315. Tudorie Violeta PSD DA
316. Tudose Mihai PSD DA
317. Turcan Raluca PDL DA
318. Tușa Adriana Diana PDL DA
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PDL DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
328. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 15:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro