Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 357/2014 pentru ratificarea Memorandumului de Înțelegere între Guvernul României și Guvernul Republicii Bulgaria privind asigurarea reciprocă a sprijinului națiunii gazdă, semnat la Ruse la 7 martie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:336 164 57 30 13 15 13 29 15
- voturi pentru (DA):336 164 57 30 13 15 13 29 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin - DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Boghicevici Claudia PDL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PDL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND DA
74. Dascălu Constantin PDL DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu PSD DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin ALDE DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel - DA
117. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel - DA
131. Gurzău Adrian - DA
132. Gust Băloșin Florentin PSD DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Holban Titi PSD DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan PSD DA
138. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
139. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
140. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PDL DA
161. Lupu Mihai PNL DA
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu ALDE DA
166. Marcu Viorica PNL DA
167. Marian Ion Cristinel ND DA
168. Marica Petru-Sorin PSD DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Marin Laura PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian - DA
178. Mihăilă Ioan PSD DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Militaru Lucian PDL DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mitrea Manuela PSD DA
186. Mitrea Miron Tudor PSD DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Mocioalcă Ion PSD DA
191. Mocioi Niculina PDL DA
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Moldovan Iosif UDMR DA
195. Molnar Zsolt UDMR DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru - DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri ALDE DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara PSD DA
217. Niță Constantin PSD DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel ALDE DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Paleologu Theodor - DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pană Adriana-Doina PSD DA
228. Pardău Dumitru PNL DA
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pârgaru Ion ALDE DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Petrescu Petre PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
237. Plumb Rovana PSD DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Ponta Victor-Viorel PSD DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popa Radu Mihai PSD DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dan-Cristian PDL DA
246. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
247. Popescu Florin Aurelian - DA
248. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
249. Potor Călin PSD DA
250. Preda Cezar-Florin PDL DA
251. Pușcaș Iacob PSD DA
252. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
253. Răducanu Ion PSD DA
254. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
255. Rădulescu Constantin PSD DA
256. Rădulescu Romeo PDL DA
257. Rățoi Neculai PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
259. Reuer Elena-Ramona PNL DA
260. Rizea Cristian PSD DA
261. Roman Cristian-Constantin PDL DA
262. Roman Gheorghe PSD DA
263. Roman Ioan Sorin PSD DA
264. Roman Victor PSD DA
265. Roșca Lucreția PSD DA
266. Roșca Mircea PNL DA
267. Rotaru Răzvan - DA
268. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
269. Săpunaru Nini PNL DA
270. Scarlat George PNL DA
271. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
272. Scutaru Adrian George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PSD DA
274. Sefer Cristian-George ND DA
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
277. Simedru Dan Coriolan PNL DA
278. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
279. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
280. Solomon Adrian PSD DA
281. Stan Ioan PSD DA
282. Stanciu Anghel PSD DA
283. Stanciu Zisu PSD DA
284. Stancu Ionel Minoritati DA
285. Stativă Irinel Ioan PSD DA
286. Stănescu Alexandru PSD DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stoica Mihaela - DA
289. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
290. Stragea Sorin Constantin PSD DA
291. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
292. Stroe Radu ALDE DA
293. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
294. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
295. Surdu Raluca PNL DA
296. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
297. Szabó Ödön UDMR DA
298. Șimon Gheorghe PSD DA
299. Șoptică Costel PNL DA
300. Șova Lucian PSD DA
301. Ștefan Viorel PSD DA
302. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
303. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
304. Tararache Mihai - DA
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin ALDE DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
311. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
312. Tiuch Cătălin PSD DA
313. Tîlvăr Angel PSD DA
314. Toader Mircea-Nicu PDL DA
315. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
316. Tudorache Daniel PSD DA
317. Tudorie Violeta PSD DA
318. Tudose Mihai PSD DA
319. Turcan Raluca PDL DA
320. Tușa Adriana Diana PDL DA
321. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Ursărescu Dorinel ALDE DA
324. Vainer Aurel Minoritati DA
325. Varga Vasile PNL DA
326. Vasilică Radu Costin PSD DA
327. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
328. Vladu Iulian PDL DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
331. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
332. Weber Mihai PSD DA
333. Zaharcu Neviser PSD DA
334. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
336. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 9:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro