Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 351/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.48/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:337 165 57 30 13 16 13 28 15
- voturi pentru (DA):229 162 4 - 8 16 13 25 1
- voturi împotrivă (NU):5 - - - 1 - - - 4
- abțineri:102 2 53 30 4 - - 3 10
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Almăjanu Marin PNL Abținere
5. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin - NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
30. Boghicevici Claudia PDL Abținere
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL Abținere
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL Abținere
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PDL Abținere
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL Abținere
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND NU
58. Ciurariu Florin PNL Abținere
59. Cocei Erland PNL Abținere
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Costin Gheorghe PNL Abținere
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
66. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL Abținere
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Dascălu Constantin PDL Abținere
76. Deaconu Mihai ND Abținere
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD Abținere
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL Abținere
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobrinescu Traian PNL Abținere
86. Dolha Mircea PNL Abținere
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
89. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
90. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
95. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
100. Dușa Mircea PSD DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - Abținere
118. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL Abținere
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria PNL Abținere
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PDL Abținere
131. Gunia Dragoș-Ionel - Abținere
132. Gurzău Adrian - Abținere
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Holban Titi PSD DA
136. Horga Vasile PNL Abținere
137. Hrebenciuc Viorel PSD DA
138. Hulea Ioan PSD DA
139. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
140. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL Abținere
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu George PDL Abținere
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat PSD DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR DA
158. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PDL Abținere
161. Lupu Mihai PNL Abținere
162. Manda Iulian Claudiu PSD DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Marcoci Vlad PSD DA
165. Marcu Nicu ALDE DA
166. Marcu Viorica PNL Abținere
167. Marian Ion Cristinel ND Abținere
168. Marica Petru-Sorin PSD DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Marin Laura PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Melinte Ion PSD DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian - NU
179. Mihăilă Ioan PSD DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL Abținere
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina PDL Abținere
193. Moisii Constantin PSD DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
198. Movilă Petru - Abținere
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL Abținere
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - Abținere
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
208. Nicolae Alexandri ALDE DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculescu Dumitru ND Abținere
214. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara PSD DA
218. Niță Constantin PSD DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
224. Palașcă Viorel ALDE DA
225. Palăr Ionel PNL Abținere
226. Paleologu Theodor - Abținere
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Pană Adriana-Doina PSD DA
229. Pardău Dumitru PNL Abținere
230. Păun Nicolae Minoritati DA
231. Pârgaru Ion ALDE DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL Abținere
238. Plumb Rovana PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Ponta Victor-Viorel PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
244. Popa Radu Mihai PSD DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Popescu Florin Aurelian - Abținere
249. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
250. Potor Călin PSD DA
251. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
252. Pușcaș Iacob PSD DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE Abținere
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo PDL Abținere
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
261. Rizea Cristian PSD DA
262. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
263. Roman Gheorghe PSD DA
264. Roman Ioan Sorin PSD DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD DA
267. Roșca Mircea PNL DA
268. Rotaru Răzvan - Abținere
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
270. Săpunaru Nini PNL Abținere
271. Scarlat George PNL Abținere
272. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
273. Scutaru Adrian George PNL Abținere
274. Secară Florin Mihail PSD DA
275. Sefer Cristian-George ND DA
276. Seres Dénes UDMR DA
277. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
278. Simedru Dan Coriolan PNL DA
279. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
280. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
281. Solomon Adrian PSD DA
282. Stan Ioan PSD DA
283. Stanciu Anghel PSD DA
284. Stanciu Zisu PSD DA
285. Stancu Ionel Minoritati DA
286. Stativă Irinel Ioan PSD DA
287. Stănescu Alexandru PSD DA
288. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
289. Stoica Mihaela - Abținere
290. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
291. Stragea Sorin Constantin PSD DA
292. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
293. Stroe Radu ALDE DA
294. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
295. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
296. Surdu Raluca PNL Abținere
297. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
298. Szabó Ödön UDMR DA
299. Șimon Gheorghe PSD DA
300. Șoptică Costel PNL Abținere
301. Șova Lucian PSD DA
302. Ștefan Viorel PSD DA
303. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
304. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
305. Tararache Mihai - NU
306. Tămâian Ioan PNL Abținere
307. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
308. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
309. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
310. Teju Sorin ALDE Abținere
311. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
312. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
316. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
317. Tudorache Daniel PSD DA
318. Tudorie Violeta PSD DA
319. Tudose Mihai PSD DA
320. Turcan Raluca PDL Abținere
321. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
322. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
323. Uricec Eugen Constantin PSD DA
324. Ursărescu Dorinel ALDE DA
325. Vainer Aurel Minoritati DA
326. Varga Vasile PNL Abținere
327. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
328. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
329. Vladu Iulian PDL Abținere
330. Vlădoiu Aurel PSD DA
331. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
332. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
336. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
337. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 august 2019, 17:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro