Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2014 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2014, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 392/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.55/2014 pentru reglementarea unor măsuri privind administrația publică locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:331 163 57 30 13 15 11 29 13
- voturi pentru (DA):195 162 - - 1 2 4 25 1
- voturi împotrivă (NU):109 1 55 29 10 1 1 2 10
- abțineri:21 - 2 - 1 12 3 2 1
- nu au votat:6 - - 1 1 - 3 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István UDMR DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE Abținere
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL NU
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
28. Boghicevici Claudia PDL NU
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Borbély László UDMR Abținere
31. Bordeianu Dan PNL NU
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PDL -
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL NU
58. Cocei Erland PNL NU
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Costin Gheorghe PNL NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
69. Culețu Dănuț PDL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru ND NU
74. Dascălu Constantin PDL NU
75. Deaconu Mihai ND NU
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
79. Dima Toader PSD DA
80. Diniță Ion ALDE DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Doboș Anton PNL NU
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobrinescu Traian PNL NU
85. Dolha Mircea PNL NU
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL NU
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
94. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
105. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
106. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
107. Firczak Gheorghe Minoritati -
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Frăticiu Gheorghe PSD DA
111. Galan Constantin ALDE DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel - NU
116. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
118. Gheorghe Florin PSD DA
119. Gheorghe Tinel PDL NU
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL NU
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gudu Vasile PDL NU
129. Gunia Dragoș-Ionel - NU
130. Gurzău Adrian - NU
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Holban Titi PSD DA
134. Horga Vasile PNL NU
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan PSD DA
137. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
138. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
139. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
140. Iancu Iulian PSD DA
141. Iane Daniel PNL NU
142. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
143. Ibram Iusein Minoritati DA
144. Ignat Miron Minoritati DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu Aurelian ALDE DA
147. Ionescu George PDL NU
148. Iordache Florin PSD DA
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Hunor UDMR Abținere
154. Kereskényi Gábor UDMR NU
155. Khraibani Camelia PSD DA
156. Korodi Attila UDMR Abținere
157. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
158. Longher Ghervazen Minoritati -
159. Lubanovici Mircea PDL NU
160. Lupu Mihai PNL NU
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manolache Marius PSD DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu ALDE DA
165. Marcu Viorica PNL NU
166. Marian Ion Cristinel ND Abținere
167. Marica Petru-Sorin PSD DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Marin Laura PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
173. Máté András-Levente UDMR Abținere
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihai Aurelian - -
178. Mihăilă Ioan PSD DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Militaru Lucian PDL NU
182. Mincă Liliana ND NU
183. Mircovici Niculae Minoritati -
184. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
185. Mitrea Manuela PSD DA
186. Mitrea Miron Tudor PSD DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Mocioalcă Ion PSD DA
191. Mocioi Niculina PDL NU
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Moldovan Iosif UDMR Abținere
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru - NU
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PDL NU
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Clement - NU
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL NU
206. Nicolae Alexandri ALDE DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculescu Dumitru ND NU
212. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
214. Nistor Laurențiu PSD DA
215. Nistor Marioara PSD DA
216. Niță Constantin PSD DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND -
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oros Nechita-Adrian PNL NU
222. Palașcă Viorel ALDE DA
223. Palăr Ionel PNL NU
224. Paleologu Theodor - NU
225. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
226. Pană Adriana-Doina PSD DA
227. Pardău Dumitru PNL NU
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pârgaru Ion ALDE DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
236. Plumb Rovana PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Ponta Victor-Viorel PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Octavian-Marius PNL NU
242. Popa Radu Mihai PSD DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dan-Cristian PDL NU
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
247. Potor Călin PSD DA
248. Preda Cezar-Florin PDL NU
249. Pușcaș Iacob PSD DA
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
253. Rădulescu Constantin PSD DA
254. Rădulescu Romeo PDL NU
255. Rățoi Neculai PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
257. Reuer Elena-Ramona PNL NU
258. Rizea Cristian PSD DA
259. Roman Cristian-Constantin PDL NU
260. Roman Gheorghe PSD DA
261. Roman Ioan Sorin PSD DA
262. Roman Petre PNL NU
263. Roman Victor PSD DA
264. Roșca Lucreția PSD DA
265. Roșca Mircea PNL NU
266. Rotaru Răzvan - DA
267. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
268. Săpunaru Nini PNL NU
269. Scarlat George PNL NU
270. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
271. Scutaru Adrian George PNL NU
272. Secară Florin Mihail PSD DA
273. Sefer Cristian-George ND NU
274. Seres Dénes UDMR Abținere
275. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
276. Simedru Dan Coriolan PNL NU
277. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
278. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
279. Solomon Adrian PSD DA
280. Stan Ioan PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati Abținere
283. Stativă Irinel Ioan PSD DA
284. Stănescu Alexandru PSD DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stoica Mihaela - NU
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
290. Stroe Radu ALDE DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surdu Raluca PNL NU
294. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
295. Szabó Ödön UDMR DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL NU
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
302. Tămâian Ioan PNL NU
303. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE Abținere
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teju Sorin ALDE DA
307. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
308. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
309. Tiuch Cătălin PSD DA
310. Tîlvăr Angel PSD DA
311. Toader Mircea-Nicu PDL NU
312. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
313. Tudorache Daniel PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PDL NU
317. Tușa Adriana Diana PDL NU
318. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Ursărescu Dorinel ALDE DA
321. Varga Vasile PNL NU
322. Vasilică Radu Costin PSD DA
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
324. Vladu Iulian PDL NU
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
327. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
331. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 13:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro