Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.09.2014 > 17:49 Versiunea pentru printare
Luni, 29 septembrie 2014, ora 17:49

Subiect vot: de la nr. crt. 76 din ordinea de zi să fie dezbătut la nr. crt. 9
PL 186/2014 pentru modificarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:132 66 15 6 9 10 7 15 4
- voturi pentru (DA):32 - 14 6 7 - - 2 3
- voturi împotrivă (NU):100 66 1 - 2 10 7 13 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axente Ioan PSD NU
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
10. Benga Ioan PSD NU
11. Bîrsășteanu Florică PSD NU
12. Blănariu Valentin ND DA
13. Boghicevici Claudia PDL DA
14. Bónis István UDMR NU
15. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
16. Burlacu Ștefan ND NU
17. Călin Ion PSD NU
18. Cernea Remus-Florinel - DA
19. Cherecheș Florica PNL DA
20. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
21. Cioată Cezar ALDE NU
22. Ciobanu Liliana ND DA
23. Ciocan Dan PSD NU
24. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
25. Ciuhodaru Tudor ND DA
26. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
27. Culețu Dănuț PDL DA
28. Cupă Ion ALDE NU
29. Dalca Ștefan-Petru ND DA
30. Deaconu Mihai ND DA
31. Delureanu Virgil PSD NU
32. Dima Toader PSD NU
33. Dîrzu Ioan PSD NU
34. Dobre Mircea-Titus PSD NU
35. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
39. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
40. Eparu Ion PSD NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Galan Constantin ALDE NU
43. Găină Mihăiță PSD NU
44. Gheorghe Tinel PDL DA
45. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
46. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
47. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
48. Grama Horia PSD NU
49. Harbuz Liviu PSD NU
50. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
51. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
52. Iane Daniel PNL DA
53. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
54. Ibram Iusein Minoritati NU
55. Intotero Natalia-Elena PSD NU
56. Ionescu Aurelian ALDE NU
57. Iordache Florin PSD NU
58. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
59. Iriza Scarlat PSD NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Kerekes Károly UDMR NU
62. Kereskényi Gábor UDMR NU
63. Khraibani Camelia PSD NU
64. Longher Ghervazen Minoritati NU
65. Man Mircea PDL DA
66. Marcoci Vlad PSD NU
67. Marcu Nicu ALDE NU
68. Marcu Viorica PNL DA
69. Marian Ion Cristinel ND DA
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Marin Laura PSD NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
73. Máté András-Levente UDMR NU
74. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
76. Mihai Aurelian - DA
77. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
78. Mincă Liliana ND NU
79. Mircovici Niculae Minoritati NU
80. Mitrea Manuela PSD NU
81. Mitrea Miron Tudor PSD NU
82. Mîrza Gavril PSD NU
83. Mocanu Vasile PSD NU
84. Moldovan Ioan ALDE NU
85. Muntean Mircia PSD NU
86. Munteanu Ioan PSD NU
87. Nassar Rodica PSD NU
88. Neacșu Marian PSD NU
89. Negruț Cornelia ALDE NU
90. Nicolae Florian PSD NU
91. Niculescu Dumitru ND DA
92. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
93. Nosa Iuliu PSD NU
94. Ochi Ion PSD NU
95. Paul Maria-Andreea PDL DA
96. Pârgaru Ion ALDE NU
97. Peia Ninel PSD NU
98. Petric Octavian PSD NU
99. Popa Octavian-Marius PNL DA
100. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
101. Rădulescu Constantin PSD NU
102. Rădulescu Romeo ALDE NU
103. Rățoi Neculai PSD NU
104. Roșca Lucreția PSD NU
105. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
106. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
107. Seres Dénes UDMR NU
108. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
109. Simedru Dan Coriolan PNL DA
110. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
111. Stan Ioan PSD NU
112. Stănescu Alexandru PSD NU
113. Stragea Sorin Constantin PSD NU
114. Szabó Ödön UDMR NU
115. Șoptică Costel PNL DA
116. Șova Lucian PSD NU
117. Ștefan Viorel PSD NU
118. Tararache Mihai - NU
119. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
120. Tiuch Cătălin PSD NU
121. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
122. Traicu Rodin PSD NU
123. Tudorache Daniel PSD NU
124. Tudorie Violeta PSD NU
125. Tudose Mihai PSD NU
126. Uricec Eugen Constantin PSD NU
127. Varga Lucia-Ana PNL DA
128. Varga Vasile PNL DA
129. Vlase Petru Gabriel PSD NU
130. Vlădoiu Aurel PSD NU
131. Zaharcu Neviser PSD NU
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 13:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro