Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
32
Subiect vot: Propunerea domnului Neacșu
PL 289/2014 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2006 pentru recunoașterea meritelor personalului armatei participant la acțiuni militare și acordarea unor drepturi acestuia și urmașilor celui decedat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:127 60 28 9 4 6 7 11 2
- voturi pentru (DA):126 60 27 9 4 6 7 11 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
6. Bălan Ion PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Bîrsășteanu Florică PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
12. Bónis István UDMR DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Calotă Florică Ică ALDE DA
15. Canacheu Costică PDL DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
18. Cernea Remus-Florinel - DA
19. Cherecheș Florica PNL DA
20. Chiriță Dumitru PSD DA
21. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
22. Ciobanu Gheorghe PSD DA
23. Ciobanu Liliana ND DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor ND DA
26. Cocei Erland PNL DA
27. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
28. Costin Gheorghe PNL DA
29. Covaci Dorel PSD DA
30. Crăciunescu Grigore PNL DA
31. Cristea Victor PSD DA
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Dascălu Constantin PDL DA
35. Dima Toader PSD DA
36. Diniță Ion ALDE DA
37. Doboș Anton PNL DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrinescu Traian PNL DA
40. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
41. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
44. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Fejér László-Ődőn UDMR DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Frăticiu Gheorghe PSD DA
49. Galan Constantin ALDE DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gheorghe Tinel PDL DA
53. Grama Horia PSD DA
54. Grecea Maria PNL DA
55. Harbuz Liviu PSD DA
56. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
57. Horga Vasile PNL DA
58. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
59. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Intotero Natalia-Elena PSD DA
62. Ionescu Aurelian ALDE DA
63. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
64. Iriza Scarlat PSD DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Kereskényi Gábor UDMR DA
67. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
68. Marcoci Vlad PSD DA
69. Marian Ion Cristinel ND DA
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Marin Gheorghe PSD DA
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
73. Melinte Ion PSD DA
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
75. Mihăilă Ioan PSD DA
76. Mincă Liliana ND DA
77. Mircovici Niculae Minoritati DA
78. Mitrea Manuela PSD DA
79. Mîrza Gavril PSD DA
80. Mocioi Niculina PDL DA
81. Moldovan Ioan ALDE DA
82. Molnar Zsolt UDMR DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Nassar Rodica PSD DA
85. Neacșu Marian PSD DA
86. Nichita Cristina PSD DA
87. Nicolae Florian PSD DA
88. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
89. Nistor Marioara PSD DA
90. Niță Emil PSD DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Paul Maria-Andreea PDL DA
93. Pârgaru Ion ALDE DA
94. Petric Octavian PSD DA
95. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
96. Popa Octavian-Marius PNL DA
97. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
98. Pușcaș Iacob PSD DA
99. Răducanu Ion PSD DA
100. Rădulescu Constantin PSD DA
101. Reuer Elena-Ramona PNL DA
102. Roman Cristian-Constantin PDL DA
103. Rusu Valentin PNL DA
104. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
105. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
106. Scarlat George PNL DA
107. Scutaru Adrian George PNL DA
108. Secară Florin Mihail PSD DA
109. Simedru Dan Coriolan PNL DA
110. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
111. Stan Ioan PSD DA
112. Stragea Sorin Constantin PSD DA
113. Surdu Raluca PNL DA
114. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
115. Șimon Gheorghe PSD DA
116. Șova Lucian PSD DA
117. Ștefan Viorel PSD DA
118. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
119. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
120. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
121. Uricec Eugen Constantin PSD DA
122. Varga Lucia-Ana PNL DA
123. Vasilică Radu Costin PSD DA
124. Vlădoiu Aurel PSD DA
125. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
126. Zaharcu Neviser PSD DA
127. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 12:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro