Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 12:16

Subiect vot: PL 289/2014 ama.33
PL 289/2014 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2006 pentru recunoașterea meritelor personalului armatei participant la acțiuni militare și acordarea unor drepturi acestuia și urmașilor celui decedat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:129 62 23 10 5 7 8 12 2
- voturi pentru (DA):128 62 22 10 5 7 8 12 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anton Marin - DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Calotă Florică Ică ALDE DA
16. Canacheu Costică PDL DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
19. Cernea Remus-Florinel - DA
20. Chiriță Dumitru PSD DA
21. Ciobanu Gheorghe PSD DA
22. Ciobanu Liliana ND DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor ND DA
25. Cocei Erland PNL DA
26. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
27. Costin Gheorghe PNL DA
28. Crăciunescu Grigore PNL DA
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
30. Cupă Ion ALDE DA
31. Dalca Ștefan-Petru ND DA
32. Dascălu Constantin PDL DA
33. Delureanu Virgil PSD DA
34. Dima Toader PSD DA
35. Diniță Ion ALDE DA
36. Doboș Anton PNL DA
37. Dobre Mircea-Titus PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrinescu Traian PNL DA
40. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
41. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
44. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Fejér László-Ődőn UDMR DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Fonta Nuțu PSD DA
49. Frăticiu Gheorghe PSD DA
50. Galan Constantin ALDE DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Florin PSD DA
54. Gheorghe Tinel PDL DA
55. Gireadă Dumitru-Verginel PNL -
56. Grama Horia PSD DA
57. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
58. Harbuz Liviu PSD DA
59. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
60. Holban Titi PSD DA
61. Horga Vasile PNL DA
62. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
63. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Intotero Natalia-Elena PSD DA
66. Ionescu Aurelian ALDE DA
67. Iordache Florin PSD DA
68. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
69. Iriza Scarlat PSD DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Kereskényi Gábor UDMR DA
72. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
73. Marcoci Vlad PSD DA
74. Marian Ion Cristinel ND DA
75. Marica Petru-Sorin PSD DA
76. Marin Gheorghe PSD DA
77. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Mihăilă Ioan PSD DA
80. Mincă Liliana ND DA
81. Mircovici Niculae Minoritati DA
82. Mitrea Manuela PSD DA
83. Mîrza Gavril PSD DA
84. Mocioi Niculina PDL DA
85. Moldovan Ioan ALDE DA
86. Molnar Zsolt UDMR DA
87. Muntean Mircia PSD DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Nassar Rodica PSD DA
90. Nazare Alexandru PDL DA
91. Neacșu Marian PSD DA
92. Nichita Cristina PSD DA
93. Nicolae Florian PSD DA
94. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
95. Nistor Marioara PSD DA
96. Niță Emil PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Palașcă Viorel ALDE DA
99. Paul Maria-Andreea PDL DA
100. Pârgaru Ion ALDE DA
101. Petrescu Petre PSD DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Popa Octavian-Marius PNL DA
104. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
105. Pușcaș Iacob PSD DA
106. Răducanu Ion PSD DA
107. Roman Cristian-Constantin PDL DA
108. Rusu Valentin PNL DA
109. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
110. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
111. Scarlat George PNL DA
112. Secară Florin Mihail PSD DA
113. Simedru Dan Coriolan PNL DA
114. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
115. Stan Ioan PSD DA
116. Stragea Sorin Constantin PSD DA
117. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
118. Szabó Ödön UDMR DA
119. Șova Lucian PSD DA
120. Ștefan Viorel PSD DA
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
122. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
123. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
124. Uricec Eugen Constantin PSD DA
125. Varga Lucia-Ana PNL DA
126. Vlădoiu Aurel PSD DA
127. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
128. Zaharcu Neviser PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro