Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:25 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:25

Subiect vot: Vot test 2
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:325 156 55 28 11 14 15 32 14
- voturi pentru (DA):302 154 41 25 10 14 15 31 12
- voturi împotrivă (NU):8 1 5 2 - - - - -
- abțineri:10 1 5 1 1 - - - 2
- nu au votat:5 - 4 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL -
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL Abținere
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL Abținere
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
63. Ciurariu Florin PNL Abținere
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL NU
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL Abținere
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD NU
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gust Băloșin Florentin PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Holban Titi PSD DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iane Daniel PNL DA
138. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu Aurelian ALDE DA
143. Ionescu George PDL NU
144. Iordache Florin PSD DA
145. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
146. Iriza Scarlat PSD DA
147. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
148. Itu Cornel PSD DA
149. Kerekes Károly UDMR DA
150. Kereskényi Gábor UDMR DA
151. Khraibani Camelia PSD DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lubanovici Mircea PDL DA
155. Lupu Mihai PNL NU
156. Man Mircea PDL DA
157. Manda Iulian Claudiu PSD DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD Abținere
161. Marcu Nicu ALDE DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marica Petru-Sorin PSD DA
164. Marin Gheorghe PSD DA
165. Marin Laura PSD DA
166. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
167. Máté András-Levente UDMR DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihăilă Ioan PSD DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL DA
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina PDL DA
185. Moisii Constantin PSD DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru - Abținere
192. Muntean Mircia PSD DA
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu PSD DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Nazare Alexandru PDL Abținere
197. Neacșu Marian PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Niculescu Dumitru ND DA
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Marioara PSD DA
209. Niță Emil PSD DA
210. Nosa Iuliu PSD DA
211. Oajdea Daniel Vasile ND DA
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oltean Ioan PDL NU
214. Orban Ludovic PNL NU
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel ALDE DA
217. Paleologu Theodor - DA
218. Paul Maria-Andreea PDL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion ALDE DA
221. Peia Ninel PSD DA
222. Petrea Dorin Silviu PSD DA
223. Petrescu Petre PSD DA
224. Petric Octavian PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Octavian-Marius PNL DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PDL DA
232. Popescu Florin Aurelian - Abținere
233. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
234. Potor Călin PSD DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
237. Răducanu Ion PSD DA
238. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
239. Rădulescu Constantin PSD DA
240. Rădulescu Romeo ALDE -
241. Rățoi Neculai PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
244. Rizea Cristian PSD DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Ioan Sorin PSD DA
247. Roman Victor PSD DA
248. Roșca Lucreția PSD DA
249. Roșca Mircea PNL DA
250. Rotaru Răzvan - DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD DA
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL -
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL NU
256. Scutaru Adrian George PNL -
257. Secară Florin Mihail PSD DA
258. Seres Dénes UDMR DA
259. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
260. Simedru Dan Coriolan PNL DA
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stan Ion PSD DA
266. Stanciu Anghel PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Stănișoară Mihai ALDE DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Mihaela - DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Radu ALDE DA
276. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șcheau Ion PSD DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Tabugan Ion PSD DA
288. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
289. Tararache Mihai - DA
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teju Sorin ALDE DA
295. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
297. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
298. Tiuch Cătălin PSD DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL DA
300. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
301. Tomac Eugen - DA
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorache Daniel PSD DA
304. Tudorie Violeta PSD DA
305. Tudose Mihai PSD DA
306. Turcan Raluca PDL DA
307. Tușa Adriana Diana PDL DA
308. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
309. Țîmpău Radu Bogdan PNL -
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel ALDE DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Lucia-Ana PNL DA
314. Varga Vasile PNL NU
315. Vasilică Radu Costin PSD DA
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlase Petru Gabriel PSD DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
321. Weber Mihai PSD DA
322. Zaharcu Neviser PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
325. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 17:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro