Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 51/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la Propunerea de Directivă a Parlamentului European și a Consiliului de modificare a Directivei 2007/36/CE în ceea ce privește încurajarea implicării pe termen lung a acționarilor și a Directivei 2013/34/UE în ceea ce privește anumite elemente ale declarației privind guvernanța corporativă COM ( 2014) 213
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:331 156 60 27 12 14 16 32 14
- voturi pentru (DA):330 156 60 27 12 14 15 32 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Bîrsășteanu Florică PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cernea Remus-Florinel - DA
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel ALDE DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
63. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
64. Ciuhodaru Tudor ND DA
65. Ciurariu Florin PNL DA
66. Cocei Erland PNL DA
67. Codîrlă Liviu PSD DA
68. Comșa Cornel-George - DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PDL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PSD DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati -
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kerekes Károly UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu ALDE DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marica Petru-Sorin PSD DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Marin Laura PSD DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Mazilu Constantin PSD DA
174. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
175. Melinte Ion PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
177. Mihăilă Ioan PSD DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Militaru Lucian PDL DA
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mitrea Manuela PSD DA
184. Mocanu Adrian PSD DA
185. Mocanu Vasile PSD DA
186. Mocioalcă Ion PSD DA
187. Mocioi Niculina PDL DA
188. Moisii Constantin PSD DA
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR DA
191. Molnar Zsolt UDMR DA
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru - DA
195. Muntean Mircia PSD DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu PSD DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PDL DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicolae Alexandri ALDE DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL DA
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel ALDE DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Paleologu Theodor - DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Paul Maria-Andreea PDL DA
224. Păun Nicolae Minoritati DA
225. Pârgaru Ion ALDE DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
231. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popa Radu Mihai PSD DA
236. Popeangă Vasile PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian PDL DA
238. Popescu Florin Aurelian - DA
239. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
240. Potor Călin PSD DA
241. Pușcaș Iacob PSD DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo ALDE DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Rizea Cristian PSD DA
251. Roman Cristian-Constantin PDL DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan - DA
257. Sava Andrei-Valentin PSD DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
259. Săpunaru Nini PNL DA
260. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
261. Scarlat George PNL DA
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PSD DA
264. Seres Dénes UDMR DA
265. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
266. Simedru Dan Coriolan PNL DA
267. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
268. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
269. Solomon Adrian PSD DA
270. Stan Ioan PSD DA
271. Stan Ion PSD DA
272. Stanciu Anghel PSD DA
273. Stanciu Zisu PSD DA
274. Stancu Ionel Minoritati DA
275. Stativă Irinel Ioan PSD DA
276. Stănescu Alexandru PSD DA
277. Stănișoară Mihai ALDE DA
278. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
279. Stoica Mihaela - DA
280. Stragea Sorin Constantin PSD DA
281. Stroe Radu ALDE DA
282. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Șimon Gheorghe PSD DA
289. Șoptică Costel PNL DA
290. Șova Lucian PSD DA
291. Ștefan Viorel PSD DA
292. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
293. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
294. Tabugan Ion PSD DA
295. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
296. Tararache Mihai - DA
297. Tămâian Ioan PNL DA
298. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
299. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
300. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
301. Teju Sorin ALDE DA
302. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
303. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
304. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Toader Mircea-Nicu PDL DA
307. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
308. Tomac Eugen - DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorache Daniel PSD DA
311. Tudorie Violeta PSD DA
312. Tudose Mihai PSD DA
313. Turcan Raluca PDL DA
314. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
315. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
316. Uricec Eugen Constantin PSD DA
317. Ursărescu Dorinel ALDE DA
318. Vainer Aurel Minoritati DA
319. Varga Lucia-Ana PNL DA
320. Varga Vasile PNL DA
321. Vasilică Radu Costin PSD DA
322. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
323. Vladu Iulian PDL DA
324. Vlase Petru Gabriel PSD DA
325. Vlădoiu Aurel PSD DA
326. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
327. Weber Mihai PSD DA
328. Zaharcu Neviser PSD DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
331. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 23:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro