Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 52/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu: Un nou cadru UE pentru consolidarea statului de drept COM (2014) 158
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:328 155 60 27 12 13 15 32 14
- voturi pentru (DA):327 155 60 27 12 13 14 32 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Canacheu Costică PDL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel ALDE DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George - DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Dragomir Viorel Marian PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
97. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
98. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
99. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria PNL DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gust Băloșin Florentin PSD DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Holban Titi PSD DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
136. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
137. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ignat Miron Minoritati -
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ionescu Aurelian ALDE DA
144. Ionescu George PDL DA
145. Iordache Florin PSD DA
146. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kerekes Károly UDMR DA
151. Kereskényi Gábor UDMR DA
152. Khraibani Camelia PSD DA
153. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lubanovici Mircea PDL DA
156. Lupu Mihai PNL DA
157. Man Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu ALDE DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marica Petru-Sorin PSD DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Marin Laura PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihăilă Ioan PSD DA
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Militaru Lucian PDL DA
180. Mincă Liliana ND DA
181. Mircovici Niculae Minoritati DA
182. Mitrea Manuela PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina PDL DA
187. Moisii Constantin PSD DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru - DA
194. Muntean Mircia PSD DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Nazare Alexandru PDL DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicolae Alexandri ALDE DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Marioara PSD DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PDL DA
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel ALDE DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor - DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Paul Maria-Andreea PDL DA
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pârgaru Ion ALDE DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai PSD DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popescu Florin Aurelian - DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Pușcaș Iacob PSD DA
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo ALDE DA
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan - DA
256. Sava Andrei-Valentin PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
258. Săpunaru Nini PNL DA
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Scutaru Adrian George PNL DA
262. Secară Florin Mihail PSD DA
263. Seres Dénes UDMR DA
264. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
265. Simedru Dan Coriolan PNL DA
266. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Stănișoară Mihai ALDE DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stoica Mihaela - DA
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Stroe Radu ALDE DA
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șcheau Ion PSD DA
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
293. Tararache Mihai - DA
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin ALDE DA
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
300. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
301. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
302. Tiuch Cătălin PSD DA
303. Toader Mircea-Nicu PDL DA
304. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
305. Tomac Eugen - DA
306. Traicu Rodin PSD DA
307. Tudorache Daniel PSD DA
308. Tudorie Violeta PSD DA
309. Tudose Mihai PSD DA
310. Turcan Raluca PDL DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Uricec Eugen Constantin PSD DA
314. Ursărescu Dorinel ALDE DA
315. Vainer Aurel Minoritati DA
316. Varga Lucia-Ana PNL DA
317. Varga Vasile PNL DA
318. Vasilică Radu Costin PSD DA
319. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
320. Vladu Iulian PDL DA
321. Vlase Petru Gabriel PSD DA
322. Vlădoiu Aurel PSD DA
323. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zaharcu Neviser PSD DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
328. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro