Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:44

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 428/2014 pentru instituirea Zilei limbii cehe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:327 155 60 26 12 14 16 31 13
- voturi pentru (DA):319 152 58 25 11 14 16 31 12
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - 1 - - - -
- abțineri:4 1 2 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel PSD DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL Abținere
10. Antal István UDMR DA
11. Anton Marin - Abținere
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD NU
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL -
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George - DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Culețu Dănuț PDL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru ND DA
76. Dascălu Constantin PDL DA
77. Deaconu Mihai ND DA
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu PSD DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin ALDE DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel - DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghe Florin PSD DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
125. Grama Horia PSD DA
126. Grecea Maria PNL DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
131. Holban Titi PSD DA
132. Horga Vasile PNL DA
133. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
134. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
135. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
136. Iane Daniel PNL DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
145. Iriza Scarlat PSD DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Itu Cornel PSD DA
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PDL DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Man Mircea PDL DA
156. Manda Iulian Claudiu PSD DA
157. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
158. Manolache Marius PSD DA
159. Manolescu Oana Minoritati DA
160. Marcoci Vlad PSD DA
161. Marcu Nicu ALDE DA
162. Marcu Viorica PNL DA
163. Marian Ion Cristinel ND DA
164. Marica Petru-Sorin PSD DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Marin Laura PSD DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
170. Mazilu Constantin PSD DA
171. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
172. Melinte Ion PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihăilă Ioan PSD DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Militaru Lucian PDL DA
178. Mincă Liliana ND DA
179. Mircovici Niculae Minoritati DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina PDL DA
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru - DA
193. Muntean Mircia PSD DA
194. Munteanu Ioan PSD DA
195. Murgu Neagu PSD DA
196. Nassar Rodica PSD DA
197. Nazare Alexandru PDL DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Necula Cosmin PSD Abținere
200. Negruț Cornelia ALDE DA
201. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
202. Nichita Cristina PSD DA
203. Nicolae Alexandri ALDE DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
206. Niculae Aurel PSD DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Marioara PSD DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND NU
214. Ochi Ion PSD DA
215. Oltean Ioan PDL DA
216. Orban Ludovic PNL DA
217. Oros Nechita-Adrian PNL DA
218. Palașcă Viorel ALDE DA
219. Palăr Ionel PNL DA
220. Paleologu Theodor - DA
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Paul Maria-Andreea PDL DA
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pârgaru Ion ALDE DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petrescu Petre PSD DA
228. Petric Octavian PSD DA
229. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
230. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
231. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popa Radu Mihai PSD NU
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian PDL DA
237. Popescu Florin Aurelian - DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
239. Potor Călin PSD DA
240. Pușcaș Iacob PSD DA
241. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
242. Răducanu Ion PSD DA
243. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo ALDE DA
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Rizea Cristian PSD DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roman Victor PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan - DA
256. Sava Andrei-Valentin PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
258. Săpunaru Nini PNL DA
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Scarlat George PNL Abținere
261. Scutaru Adrian George PNL DA
262. Secară Florin Mihail PSD DA
263. Seres Dénes UDMR DA
264. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
265. Simedru Dan Coriolan PNL DA
266. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ioan PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stancu Ionel Minoritati DA
274. Stativă Irinel Ioan PSD DA
275. Stănescu Alexandru PSD DA
276. Stănișoară Mihai ALDE DA
277. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Stroe Radu ALDE DA
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR DA
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
293. Tararache Mihai - DA
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teju Sorin ALDE DA
299. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
300. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
301. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
302. Tiuch Cătălin PSD DA
303. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
304. Tomac Eugen - DA
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PDL DA
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
312. Uricec Eugen Constantin PSD DA
313. Ursărescu Dorinel ALDE DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD DA
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
319. Vladu Iulian PDL DA
320. Vlase Petru Gabriel PSD DA
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zaharcu Neviser PSD DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
327. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 9:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro