Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2014 > 13:59 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2014, ora 13:59

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 11/2014 - Moțiunea simplă "PSD amanetează educația pentru a achiziționa voturi"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:319 154 58 26 11 14 16 28 12
- voturi pentru (DA):97 1 58 26 2 - - 1 9
- voturi împotrivă (NU):214 151 - - 7 13 15 27 1
- abțineri:4 1 - - 1 - 1 - 1
- nu au votat:4 1 - - 1 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel PSD NU
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István UDMR -
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD NU
13. Avram Constantin ALDE NU
14. Avram Marian PSD NU
15. Axente Ioan PSD NU
16. Babuș Radu PSD NU
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD NU
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
22. Benga Ioan PSD NU
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD NU
25. Bîrsășteanu Florică PSD NU
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
29. Bode Lucian Nicolae PDL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
32. Boghicevici Claudia PDL DA
33. Bónis István UDMR NU
34. Borbély László UDMR NU
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin PSD NU
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Burlacu Ștefan ND NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD NU
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
47. Cernea Remus-Florinel - Abținere
48. Chebac Eugen PSD NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD NU
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
53. Cioată Cezar ALDE NU
54. Ciobanu Gheorghe PSD NU
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD NU
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD NU
64. Comșa Cornel-George - DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
66. Covaci Dorel PSD NU
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Victor PSD NU
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion ALDE NU
73. Daea Petre PSD NU
74. Dalca Ștefan-Petru ND NU
75. Dascălu Constantin PDL DA
76. Deaconu Mihai ND NU
77. Delureanu Virgil PSD NU
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
79. Dima Toader PSD NU
80. Diniță Ion ALDE NU
81. Dîrzu Ioan PSD NU
82. Doboș Anton PNL DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD NU
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrinescu Traian PNL DA
86. Dolha Mircea PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD NU
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragomir Gheorghe PNL DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD NU
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
93. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
95. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
97. Dumitru Georgică ALDE NU
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - -
100. Emacu Gheorghe PSD NU
101. Enache Marian PSD NU
102. Enea Constantin-Cosmin PSD NU
103. Eparu Ion PSD NU
104. Erdei Dolóczki István UDMR NU
105. Fejér László-Ődőn UDMR NU
106. Firczak Gheorghe Minoritati NU
107. Florea Damian ALDE NU
108. Florea Daniel PSD NU
109. Fonta Nuțu PSD -
110. Frăticiu Gheorghe PSD NU
111. Galan Constantin ALDE NU
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel - NU
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghe Florin PSD NU
118. Gheorghe Tinel PDL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD NU
123. Grecea Maria PNL DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
125. Gurzău Adrian - DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
127. Harbuz Liviu PSD NU
128. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
129. Holban Titi PSD NU
130. Horga Vasile PNL DA
131. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
132. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
133. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
136. Ibram Iusein Minoritati NU
137. Ignat Miron Minoritati NU
138. Intotero Natalia-Elena PSD NU
139. Ionescu Aurelian ALDE NU
140. Ionescu George PDL DA
141. Iordache Florin PSD NU
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
143. Iriza Scarlat PSD NU
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD NU
146. Kerekes Károly UDMR NU
147. Kereskényi Gábor UDMR NU
148. Khraibani Camelia PSD NU
149. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati NU
151. Lubanovici Mircea PDL DA
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Man Mircea PDL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD NU
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD NU
157. Manolescu Oana Minoritati NU
158. Marcoci Vlad PSD NU
159. Marcu Nicu ALDE NU
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND NU
162. Marica Petru-Sorin PSD NU
163. Marin Gheorghe PSD NU
164. Marin Laura PSD NU
165. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
166. Máté András-Levente UDMR NU
167. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
168. Mazilu Constantin PSD NU
169. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
170. Melinte Ion PSD NU
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
172. Mihăilă Ioan PSD NU
173. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
175. Militaru Lucian PDL DA
176. Mincă Liliana ND NU
177. Mircovici Niculae Minoritati NU
178. Mitrea Manuela PSD NU
179. Mîrza Gavril PSD NU
180. Mocanu Adrian PSD NU
181. Mocanu Vasile PSD NU
182. Mocioalcă Ion PSD NU
183. Mocioi Niculina PDL DA
184. Moisii Constantin PSD NU
185. Moldovan Ioan ALDE NU
186. Moldovan Iosif UDMR NU
187. Molnar Zsolt UDMR NU
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
190. Movilă Petru - DA
191. Muntean Mircia PSD NU
192. Munteanu Ioan PSD NU
193. Murgu Neagu PSD NU
194. Nassar Rodica PSD NU
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD NU
197. Necula Cosmin PSD NU
198. Negruț Cornelia ALDE NU
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
200. Nichita Cristina PSD NU
201. Nicolae Alexandri ALDE NU
202. Nicolae Florian PSD NU
203. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
204. Niculae Aurel PSD NU
205. Niculescu Dumitru ND NU
206. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Marioara PSD NU
209. Niță Emil PSD NU
210. Nosa Iuliu PSD NU
211. Oajdea Daniel Vasile ND -
212. Ochi Ion PSD NU
213. Oltean Ioan PDL DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Oros Nechita-Adrian PNL DA
216. Palașcă Viorel ALDE NU
217. Palăr Ionel PNL DA
218. Paleologu Theodor - DA
219. Pambuccian Varujan Minoritati NU
220. Paul Maria-Andreea PDL DA
221. Păun Nicolae Minoritati NU
222. Pârgaru Ion ALDE NU
223. Peia Ninel PSD NU
224. Petrea Dorin Silviu PSD NU
225. Petrescu Petre PSD Abținere
226. Petric Octavian PSD NU
227. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
228. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
229. Pop Georgian PSD NU
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popa Radu Mihai PSD NU
232. Popeangă Vasile PSD NU
233. Popescu Dan-Cristian PDL DA
234. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
235. Potor Călin PSD NU
236. Pușcaș Iacob PSD NU
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD NU
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
240. Rădulescu Constantin PSD NU
241. Rățoi Neculai PSD NU
242. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Rizea Cristian PSD NU
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Ioan Sorin PSD NU
247. Roman Victor PSD NU
248. Roșca Lucreția PSD NU
249. Roșca Mircea PNL DA
250. Rotaru Răzvan - DA
251. Sava Andrei-Valentin PSD NU
252. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
253. Săpunaru Nini PNL DA
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
255. Scarlat George PNL DA
256. Scutaru Adrian George PNL DA
257. Secară Florin Mihail PSD NU
258. Seres Dénes UDMR NU
259. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
260. Simedru Dan Coriolan PNL DA
261. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
262. Solomon Adrian PSD NU
263. Stan Ioan PSD NU
264. Stan Ion PSD NU
265. Stanciu Anghel PSD NU
266. Stanciu Zisu PSD NU
267. Stancu Ionel Minoritati NU
268. Stativă Irinel Ioan PSD NU
269. Stănescu Alexandru PSD NU
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
271. Stragea Sorin Constantin PSD NU
272. Stroe Radu ALDE NU
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
274. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR NU
278. Șimon Gheorghe PSD NU
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD NU
281. Ștefan Viorel PSD NU
282. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
283. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
284. Tabugan Ion PSD NU
285. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
286. Tămâian Ioan PNL DA
287. Tănase Răzvan-Ionuț PSD NU
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
289. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
290. Teju Sorin ALDE NU
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
292. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD NU
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
296. Tomac Eugen - DA
297. Traicu Rodin PSD NU
298. Tudorache Daniel PSD NU
299. Tudorie Violeta PSD NU
300. Tudose Mihai PSD NU
301. Turcan Raluca PDL DA
302. Tușa Adriana Diana PDL DA
303. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
304. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD NU
306. Vainer Aurel Minoritati Abținere
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vasilică Radu Costin PSD NU
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
311. Vladu Iulian PDL DA
312. Vlase Petru Gabriel PSD NU
313. Vlădoiu Aurel PSD NU
314. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
315. Weber Mihai PSD NU
316. Zaharcu Neviser PSD NU
317. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
319. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro