Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2014 > 15:22 Versiunea pentru printare
Luni, 13 octombrie 2014, ora 15:22

Subiect vot: propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:182 87 40 19 8 8 10 6 4
- voturi pentru (DA):172 87 38 19 7 2 10 5 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:8 - - - 1 6 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PDL DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Berci Vasile PNL DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PDL DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
19. Boghicevici Claudia PDL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bordeianu Dan PNL DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chiriță Dumitru PSD DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD DA
31. Ciobanu Liliana ND DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
35. Cocei Erland PNL DA
36. Codîrlă Liviu PSD DA
37. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
38. Covaci Dorel PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cristian Horia PNL DA
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Daea Petre PSD DA
44. Dalca Ștefan-Petru ND DA
45. Dascălu Constantin PDL DA
46. Deaconu Mihai ND DA
47. Delureanu Virgil PSD DA
48. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
49. Dima Toader PSD DA
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
52. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dumitru Georgică ALDE DA
57. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
58. Enache Marian PSD DA
59. Eparu Ion PSD DA
60. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
61. Frăticiu Gheorghe PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Găină Mihăiță PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Gheorghe Tinel PDL DA
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Grama Horia PSD DA
68. Grecea Maria PNL DA
69. Gudu Vasile PDL DA
70. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
71. Harbuz Liviu PSD DA
72. Holban Titi PSD DA
73. Horga Vasile PNL DA
74. Hulea Ioan PSD DA
75. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
76. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Iane Daniel PNL DA
79. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Iliuță Vasile PDL DA
82. Ionescu Aurelian ALDE DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iriza Scarlat PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
87. Khraibani Camelia PSD DA
88. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Lupu Mihai PNL DA
91. Manolache Marius PSD DA
92. Marian Ion Cristinel ND DA
93. Marin Gheorghe PSD DA
94. Marin Laura PSD DA
95. Marocico Ion Minoritati DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
97. Máté András-Levente UDMR Abținere
98. Mihăilă Ioan PSD DA
99. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Militaru Lucian PDL DA
102. Mincă Liliana ND DA
103. Mircovici Niculae Minoritati DA
104. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
105. Mitrea Manuela PSD DA
106. Mitrea Miron Tudor PSD DA
107. Mîrza Gavril PSD DA
108. Mocioi Niculina PDL DA
109. Moisii Constantin PSD DA
110. Molnar Zsolt UDMR Abținere
111. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Murgu Neagu PSD DA
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Neacșu Marian PSD DA
116. Negruț Cornelia ALDE DA
117. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
120. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
121. Niculae Aurel PSD DA
122. Niculescu Dumitru ND DA
123. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
124. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Paul Maria-Andreea PDL DA
128. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
129. Peia Ninel PSD DA
130. Petrescu Petre PSD DA
131. Petric Octavian PSD DA
132. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
133. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
134. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
135. Popa Octavian-Marius PNL DA
136. Popeangă Vasile PSD DA
137. Preda Cezar-Florin PDL DA
138. Pușcaș Iacob PSD DA
139. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
140. Răducanu Ion PSD DA
141. Rădulescu Constantin PSD DA
142. Rățoi Neculai PSD DA
143. Rizea Cristian PSD DA
144. Roman Gheorghe PSD DA
145. Roșca Mircea PNL DA
146. Săpunaru Nini PNL DA
147. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
148. Scutaru Adrian George PNL DA
149. Secară Florin Mihail PSD DA
150. Seres Dénes UDMR Abținere
151. Stanciu Zisu PSD DA
152. Stănescu Alexandru PSD DA
153. Stoica Mihaela - DA
154. Stragea Sorin Constantin PSD DA
155. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
156. Surdu Raluca PNL DA
157. Szabó Ödön UDMR Abținere
158. Șimon Gheorghe PSD DA
159. Șoptică Costel PNL DA
160. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
161. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
162. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
163. Toader Mircea-Nicu PDL DA
164. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
165. Tudorache Daniel PSD DA
166. Tudorie Violeta PSD DA
167. Tudose Mihai PSD DA
168. Turcan Raluca PDL DA
169. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
170. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
171. Vasilică Radu Costin PSD DA
172. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
173. Vladu Iulian PDL DA
174. Vlădoiu Aurel PSD DA
175. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
176. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
177. Vreme Valerian - DA
178. Vulpescu Ioan PSD DA
179. Zaharcu Neviser PSD DA
180. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
181. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 12:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro