Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.10.2014 > 15:37 Versiunea pentru printare
Luni, 20 octombrie 2014, ora 15:37

Subiect vot: Propunere timpi dezbatere moțiune
MS 12/2014 - Moțiunea simplă "Românii de pretutindeni - victimele unui actor netalentat și dezinteresat"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:160 77 30 14 4 6 8 18 3
- voturi pentru (DA):156 76 28 14 3 6 8 18 3
- voturi împotrivă (NU):3 1 2 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Baltă Mihai PSD DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
8. Birchall Ana PSD DA
9. Bîrsășteanu Florică PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bode Lucian Nicolae PDL DA
12. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Canacheu Costică PDL DA
21. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
22. Chebac Eugen PSD DA
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chiriță Dumitru PSD DA
25. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
28. Ciuhodaru Tudor ND -
29. Ciurariu Florin PNL DA
30. Codîrlă Liviu PSD DA
31. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
32. Costin Gheorghe PNL DA
33. Covaci Dorel PSD DA
34. Cristian Horia PNL DA
35. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
36. Culețu Dănuț PDL DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Daea Petre PSD DA
40. Dalca Ștefan-Petru ND DA
41. Dascălu Constantin PDL DA
42. Delureanu Virgil PSD DA
43. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
44. Dima Toader PSD DA
45. Diniță Ion ALDE DA
46. Doboș Anton PNL DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrinescu Traian PNL DA
49. Dolha Mircea PNL DA
50. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
51. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
52. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
53. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
54. Emacu Gheorghe PSD DA
55. Enache Marian PSD DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian ALDE DA
58. Fonta Nuțu PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PDL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Ghiveciu Marian PSD DA
64. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
65. Grecea Maria PNL DA
66. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
67. Gudu Vasile PDL DA
68. Guran Virgil ALDE DA
69. Holban Titi PSD DA
70. Horga Vasile PNL DA
71. Hulea Ioan PSD DA
72. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
73. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
74. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
75. Ignat Miron Minoritati DA
76. Ionescu Aurelian ALDE DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
79. Iriza Scarlat PSD DA
80. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Khraibani Camelia PSD DA
83. Marcu Nicu ALDE DA
84. Marin Gheorghe PSD DA
85. Markó Attila-Gabor UDMR DA
86. Máté András-Levente UDMR DA
87. Mihai Aurelian - DA
88. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
89. Mincă Liliana ND DA
90. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
91. Mîrza Gavril PSD DA
92. Mocanu Adrian PSD DA
93. Mocioi Niculina PDL DA
94. Moisii Constantin PSD DA
95. Moldovan Ioan ALDE DA
96. Moldovan Iosif UDMR DA
97. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
98. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
99. Murgu Neagu PSD DA
100. Nassar Rodica PSD DA
101. Neacșu Marian PSD DA
102. Negruț Cornelia ALDE DA
103. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
104. Nichita Cristina PSD DA
105. Nicolae Alexandri ALDE DA
106. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
107. Niculae Aurel PSD DA
108. Niculescu Dumitru ND DA
109. Nistor Marioara PSD DA
110. Niță Emil PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Ochi Ion PSD DA
113. Pârgaru Ion ALDE DA
114. Peia Ninel PSD DA
115. Petric Octavian PSD DA
116. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
117. Pop Georgian PSD DA
118. Popa Octavian-Marius PNL NU
119. Popeangă Vasile PSD NU
120. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
121. Potor Călin PSD DA
122. Preda Cezar-Florin PDL DA
123. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
124. Rățoi Neculai PSD DA
125. Roman Cristian-Constantin PDL DA
126. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
127. Scarlat George PNL DA
128. Scutaru Adrian George PNL DA
129. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
130. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
131. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
132. Stan Ioan PSD DA
133. Stancu Ionel Minoritati DA
134. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
135. Stragea Sorin Constantin PSD DA
136. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
137. Surdu Raluca PNL DA
138. Șimon Gheorghe PSD DA
139. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
140. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
141. Teju Sorin ALDE DA
142. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
143. Toader Mircea-Nicu PDL DA
144. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
145. Traicu Rodin PSD DA
146. Tudorie Violeta PSD DA
147. Turcan Raluca PDL DA
148. Tușa Adriana Diana PDL DA
149. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
150. Uricec Eugen Constantin PSD DA
151. Vainer Aurel Minoritati DA
152. Vasilică Radu Costin PSD DA
153. Vladu Iulian PDL DA
154. Vlase Petru Gabriel PSD DA
155. Vlădoiu Aurel PSD DA
156. Vulpescu Ioan PSD DA
157. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
158. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
160. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 10:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro