Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.10.2014 > 15:46 Versiunea pentru printare
Luni, 27 octombrie 2014, ora 15:46

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:211 91 50 15 6 9 13 17 10
- voturi pentru (DA):81 1 48 15 5 - 1 1 10
- voturi împotrivă (NU):122 87 - - 1 9 10 15 -
- abțineri:5 3 - - - - 2 - -
- nu au votat:3 - 2 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR NU
8. Arsene Ionel PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Birchall Ana PSD NU
16. Bîrsășteanu Florică PSD NU
17. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
20. Bordeianu Dan PNL DA
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
26. Canacheu Costică PDL DA
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
30. Ciobanu Liliana ND DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
36. Ciurariu Florin PNL DA
37. Cocei Erland PNL DA
38. Comșa Cornel-George - DA
39. Covaci Dorel PSD NU
40. Crăciunescu Grigore PNL DA
41. Cristea Victor PSD NU
42. Cristian Horia PNL DA
43. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
44. Culețu Dănuț PDL DA
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Daea Petre PSD NU
47. Dalca Ștefan-Petru ND DA
48. Dascălu Constantin PDL DA
49. Delureanu Virgil PSD NU
50. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
51. Diniță Ion ALDE NU
52. Doboș Anton PNL DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrinescu Traian PNL DA
56. Dolha Mircea PNL DA
57. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
58. Dolineaschi Andrei PSD NU
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Maria ND DA
61. Dragomir Viorel Marian PSD NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
64. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
66. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
67. Emacu Gheorghe PSD NU
68. Enache Marian PSD NU
69. Eparu Ion PSD NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati NU
73. Florea Damian ALDE NU
74. Florea Daniel PSD NU
75. Fonta Nuțu PSD NU
76. Galan Constantin ALDE NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Găină Mihăiță PSD NU
79. Geantă Florian Daniel - DA
80. Gheorghe Tinel PDL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
82. Ghiveciu Marian PSD NU
83. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
84. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
85. Grama Horia PSD NU
86. Grecea Maria PNL DA
87. Gudu Vasile PDL DA
88. Gust Băloșin Florentin PSD NU
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
90. Horga Vasile PNL DA
91. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Iane Daniel PNL DA
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ionescu Aurelian ALDE NU
97. Ionescu George PDL DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
100. Iriza Scarlat PSD NU
101. Kerekes Károly UDMR NU
102. Khraibani Camelia PSD NU
103. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
104. Longher Ghervazen Minoritati NU
105. Lupu Mihai PNL DA
106. Manolache Marius PSD NU
107. Manolescu Oana Minoritati Abținere
108. Marcu Nicu ALDE NU
109. Marcu Viorica PNL DA
110. Marian Ion Cristinel ND DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Marin Gheorghe PSD NU
113. Marin Laura PSD NU
114. Marocico Ion Minoritati NU
115. Martin Eduard-Stelian PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
117. Máté András-Levente UDMR NU
118. Mihai Aurelian - DA
119. Mihăilă Ioan PSD NU
120. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
122. Militaru Lucian PDL DA
123. Mincă Liliana ND NU
124. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
125. Mitrea Manuela PSD Abținere
126. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
127. Mocanu Adrian PSD NU
128. Mocioi Niculina PDL DA
129. Molnar Zsolt UDMR NU
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Muntean Mircia PSD NU
132. Munteanu Ioan PSD NU
133. Nassar Rodica PSD NU
134. Neacșu Marian PSD NU
135. Negruț Cornelia ALDE NU
136. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
137. Nichita Cristina PSD NU
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Alexandri ALDE NU
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
143. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
144. Nistor Laurențiu PSD NU
145. Niță Emil PSD NU
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Paleologu Theodor - DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati NU
149. Pârgaru Ion ALDE NU
150. Petric Octavian PSD NU
151. Pocora Cristina-Ancuța PNL -
152. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
153. Popa Octavian-Marius PNL DA
154. Popeangă Vasile PSD NU
155. Popescu Dan-Cristian PDL DA
156. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
157. Preda Cezar-Florin PDL DA
158. Pușcaș Iacob PSD NU
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
160. Răducanu Ion PSD NU
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
162. Rățoi Neculai PSD NU
163. Reuer Elena-Ramona PNL DA
164. Rizea Cristian PSD NU
165. Roman Gheorghe PSD NU
166. Roman Victor PSD NU
167. Rotaru Răzvan - DA
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
170. Scarlat George PNL DA
171. Scutaru Adrian George PNL DA
172. Secară Florin Mihail PSD NU
173. Seres Dénes UDMR NU
174. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
175. Stanciu Zisu PSD NU
176. Stancu Ionel Minoritati NU
177. Stănescu Alexandru PSD NU
178. Stragea Sorin Constantin PSD NU
179. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
180. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
181. Surdu Raluca PNL DA
182. Szabó Ödön UDMR NU
183. Șimon Gheorghe PSD NU
184. Ștefan Viorel PSD NU
185. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
186. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
187. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
188. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
189. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
190. Traicu Rodin PSD NU
191. Tudorache Daniel PSD NU
192. Tudose Mihai PSD NU
193. Turcan Raluca PDL DA
194. Tușa Adriana Diana PDL DA
195. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
196. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
197. Udrea Elena Gabriela - DA
198. Ursărescu Dorinel ALDE NU
199. Vainer Aurel Minoritati NU
200. Varga Lucia-Ana PNL DA
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vasilică Radu Costin PSD NU
203. Vladu Iulian PDL DA
204. Vlădoiu Aurel PSD NU
205. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Vulpescu Ioan PSD NU
208. Zaharcu Neviser PSD NU
209. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
211. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 10:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro