Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.10.2014 > 15:51 Versiunea pentru printare
Luni, 27 octombrie 2014, ora 15:51

Subiect vot: Com.nr.vot - PHCD 60/2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:224 99 50 16 6 9 14 19 11
- voturi pentru (DA):220 98 49 15 6 9 14 19 10
- voturi împotrivă (NU):2 1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Baltă Mihai PSD DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel - -
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bordeianu Dan PNL DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PDL DA
29. Chebac Eugen PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
32. Ciobanu Liliana ND DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
38. Ciurariu Florin PNL DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Comșa Cornel-George - DA
41. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
42. Covaci Dorel PSD DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cristea Victor PSD DA
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Culețu Dănuț PDL DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Daea Petre PSD DA
50. Dalca Ștefan-Petru ND DA
51. Delureanu Virgil PSD DA
52. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
53. Diniță Ion ALDE DA
54. Doboș Anton PNL DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrinescu Traian PNL DA
58. Dolha Mircea PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Dolineaschi Andrei PSD DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dragomir Maria ND DA
63. Dragomir Viorel Marian PSD DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
69. Emacu Gheorghe PSD DA
70. Enache Marian PSD DA
71. Eparu Ion PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Daniel PSD DA
77. Fonta Nuțu PSD DA
78. Galan Constantin ALDE DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Geantă Florian Daniel - DA
82. Gheorghe Tinel PDL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghiveciu Marian PSD DA
85. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
86. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
87. Grama Horia PSD DA
88. Grecea Maria PNL DA
89. Gudu Vasile PDL DA
90. Gust Băloșin Florentin PSD DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Holban Titi PSD DA
93. Horga Vasile PNL DA
94. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
95. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iane Daniel PNL DA
98. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE DA
102. Ionescu George PDL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
105. Iriza Scarlat PSD DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Lupu Mihai PNL DA
110. Manolache Marius PSD DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Marcu Nicu ALDE DA
113. Marcu Viorica PNL DA
114. Marian Ion Cristinel ND DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Marin Gheorghe PSD DA
117. Marin Laura PSD DA
118. Marocico Ion Minoritati DA
119. Martin Eduard-Stelian PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Mihai Aurelian - DA
123. Mihăilă Ioan PSD DA
124. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
125. Militaru Lucian PDL DA
126. Mincă Liliana ND DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mitrea Miron Tudor PSD DA
130. Mocanu Adrian PSD DA
131. Mocioi Niculina PDL DA
132. Molnar Zsolt UDMR DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Muntean Mircia PSD DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Neacșu Marian PSD DA
138. Negruț Cornelia ALDE DA
139. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
140. Nichita Cristina PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolae Alexandri ALDE DA
143. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
144. Niculae Aurel PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Emil PSD DA
149. Ochi Ion PSD DA
150. Orban Ludovic PNL -
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Paleologu Theodor - DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pârgaru Ion ALDE DA
155. Peia Ninel PSD DA
156. Petric Octavian PSD DA
157. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
158. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
159. Popa Octavian-Marius PNL DA
160. Popeangă Vasile PSD NU
161. Popescu Dan-Cristian PDL DA
162. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
163. Popescu Florin Aurelian - DA
164. Preda Cezar-Florin PDL DA
165. Pușcaș Iacob PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
167. Răducanu Ion PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Romeo ALDE DA
170. Rățoi Neculai PSD DA
171. Reuer Elena-Ramona PNL DA
172. Rizea Cristian PSD DA
173. Roman Gheorghe PSD DA
174. Roman Victor PSD DA
175. Rotaru Răzvan - DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
178. Scarlat George PNL DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Secară Florin Mihail PSD DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
183. Stanciu Zisu PSD DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Stragea Sorin Constantin PSD DA
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
189. Surdu Raluca PNL DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șimon Gheorghe PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
194. Tămâian Ioan PNL DA
195. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
196. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
197. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
198. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
199. Toader Mircea-Nicu PDL NU
200. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
201. Tomac Eugen - DA
202. Traicu Rodin PSD DA
203. Tudorache Daniel PSD DA
204. Tudorie Violeta PSD DA
205. Tudose Mihai PSD DA
206. Turcan Raluca PDL DA
207. Tușa Adriana Diana PDL DA
208. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
209. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
210. Udrea Elena Gabriela - DA
211. Ursărescu Dorinel ALDE DA
212. Vainer Aurel Minoritati DA
213. Varga Lucia-Ana PNL DA
214. Varga Vasile PNL DA
215. Vasilică Radu Costin PSD DA
216. Vladu Iulian PDL DA
217. Vlădoiu Aurel PSD DA
218. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
219. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
220. Vulpescu Ioan PSD DA
221. Zaharcu Neviser PSD DA
222. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
224. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 22:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro