Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.11.2014 > 16:52 Versiunea pentru printare
Marți, 18 noiembrie 2014, ora 16:52

Subiect vot: Comisie de numărare și validare a voturilor comună pentru toate cele trei voturi cu bile de pe ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:285 142 60 22 11 - 14 25 11
- voturi pentru (DA):280 141 57 22 11 - 13 25 11
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
31. Boghicevici Claudia PDL DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Burlacu Ștefan ND DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria ND DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Geantă Florian Daniel - DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin PSD DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Guran Virgil ALDE DA
115. Gust Băloșin Florentin PSD DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PDL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Iriza Scarlat PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PDL DA
136. Lupu Mihai PNL DA
137. Man Mircea PDL DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Nicu ALDE DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Mihai Aurelian - DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Militaru Lucian PDL DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocanu Vasile PSD DA
160. Mocioi Niculina PDL DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Movilă Petru - DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PDL DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement - DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri ALDE DA
177. Nicolae Florian PSD NU
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Dumitru ND DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Ochi Ion PSD DA
188. Oltean Ioan PDL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Pardău Dumitru PNL DA
195. Pârgaru Ion ALDE DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrescu Petre PSD DA
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popeangă Vasile PSD DA
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Potor Călin PSD DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo ALDE DA
212. Rățoi Neculai PSD DA
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PDL DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roman Victor PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
226. Scutaru Adrian George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PSD DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Stănișoară Mihai ALDE DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Stroe Radu ALDE DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
244. Șcheau Ion PDL DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tararache Mihai - DA
251. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teju Sorin ALDE DA
255. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
256. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Toader Mircea-Nicu PDL DA
260. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
261. Tomac Eugen - DA
262. Traicu Rodin PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudorie Violeta PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcan Raluca PDL DA
267. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
268. Udrea Elena Gabriela - DA
269. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Ursărescu Dorinel ALDE DA
272. Vainer Aurel Minoritati DA
273. Varga Lucia-Ana PNL DA
274. Varga Vasile PNL DA
275. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
276. Vladu Iulian PDL DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlădoiu Aurel PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Zaharcu Neviser PSD DA
282. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
283. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro