Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 58/2014 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 140 55 29 - 11 10 27 14
- voturi pentru (DA):284 138 55 29 - 11 10 27 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Marin - DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bîrsășteanu Florică PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PDL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Canacheu Costică PDL DA
31. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Cernea Remus-Florinel - DA
34. Chebac Eugen PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chiriță Dumitru PSD -
37. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Chițoiu Daniel ALDE DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
46. Ciurariu Florin PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Comșa Cornel-George - DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Culețu Dănuț PDL DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Daea Petre PSD DA
56. Dascălu Constantin PDL DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrinescu Traian PNL DA
65. Dolha Mircea PNL DA
66. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
73. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Georgică ALDE DA
76. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
77. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
78. Emacu Gheorghe PSD DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Fejér László-Ődőn UDMR DA
83. Florea Damian ALDE DA
84. Florea Daniel PSD DA
85. Fonta Nuțu PSD DA
86. Frăticiu Gheorghe PSD DA
87. Galan Constantin ALDE DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Florin PSD Abținere
93. Gheorghe Tinel PDL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiveciu Marian PSD DA
96. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
97. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
98. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
99. Grama Horia PSD DA
100. Grecea Maria PNL DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Vasile PDL DA
103. Gunia Dragoș-Ionel - DA
104. Guran Virgil ALDE DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
107. Holban Titi PSD DA
108. Horga Vasile PNL DA
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iane Daniel PNL DA
114. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PDL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Iriza Scarlat PSD DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lubanovici Mircea PDL DA
130. Man Mircea PDL DA
131. Manda Iulian Claudiu PSD DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Nicu ALDE DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Mihai Aurelian - DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PDL DA
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mitrea Miron Tudor PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PDL DA
158. Moisii Constantin PSD DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - DA
164. Murgu Neagu PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PDL DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri ALDE DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PDL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor - DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Pârgaru Ion ALDE DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Popa Octavian-Marius PNL DA
198. Popa Radu Mihai PSD DA
199. Popeangă Vasile PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PDL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo ALDE DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL DA
212. Roman Cristian-Constantin PDL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Roman Petre PNL DA
215. Roman Victor PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Răzvan - DA
218. Rusu Valentin PNL DA
219. Sava Andrei-Valentin PSD DA
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
221. Săpunaru Nini PNL DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
225. Secară Florin Mihail PSD DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
229. Simedru Dan Coriolan PNL DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Stănișoară Mihai ALDE DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stoica Mihaela - DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Stroe Radu ALDE DA
241. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surdu Raluca PNL DA
244. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
245. Șcheau Ion PDL DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Tabugan Ion PSD DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
254. Tararache Mihai - DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teju Sorin ALDE DA
259. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Toader Mircea-Nicu PDL DA
263. Tomac Eugen - DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudorie Violeta PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PDL DA
268. Tușa Adriana Diana PDL DA
269. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
270. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
271. Uricec Eugen Constantin PSD DA
272. Ursărescu Dorinel ALDE DA
273. Vainer Aurel Minoritati DA
274. Varga Lucia-Ana PNL DA
275. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
276. Vladu Iulian PDL DA
277. Vlădoiu Aurel PSD DA
278. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
279. Vreme Valerian - DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zaharcu Neviser PSD DA
283. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
284. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 12:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro