Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 59/2014 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 145 55 28 5 11 10 28 14
- voturi pentru (DA):279 142 53 28 4 1 9 28 14
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:12 1 - - - 10 1 - -
- nu au votat:4 2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Marin - DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Blănariu Valentin ND -
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD -
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
59. Culețu Dănuț PDL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD Abținere
99. Gheorghe Tinel PDL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
104. Grama Horia PSD DA
105. Grecea Maria PNL DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Gudu Vasile PDL DA
108. Gunia Dragoș-Ionel - DA
109. Guran Virgil ALDE DA
110. Gust Băloșin Florentin PSD DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hulea Ioan PSD DA
116. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
117. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati Abținere
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PDL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Iriza Scarlat PSD DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
130. Kerekes Károly UDMR Abținere
131. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PDL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu ALDE DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Martin Eduard-Stelian PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
151. Máté András-Levente UDMR Abținere
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Melinte Ion PSD DA
154. Mihai Aurelian - DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PDL DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mitrea Miron Tudor PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocanu Vasile PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PDL DA
165. Moisii Constantin PSD DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Molnar Zsolt UDMR Abținere
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
169. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
170. Movilă Petru - DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Nazare Alexandru PDL DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nichita Cristina PSD DA
178. Nicoară Romeo Florin PNL DA
179. Nicolae Alexandri ALDE DA
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Dumitru ND DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Ochi Ion PSD DA
191. Oltean Ioan PDL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oros Nechita-Adrian PNL DA
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Paleologu Theodor - DA
197. Pardău Dumitru PNL -
198. Pârgaru Ion ALDE DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD -
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrescu Petre PSD DA
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popa Radu Mihai PSD DA
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PDL DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo ALDE DA
217. Rățoi Neculai PSD DA
218. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
219. Reuer Elena-Ramona PNL DA
220. Roman Cristian-Constantin PDL DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Roman Petre PNL DA
223. Roman Victor PSD DA
224. Roșca Lucreția PSD DA
225. Rotaru Răzvan - DA
226. Sava Andrei-Valentin PSD DA
227. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
228. Săpunaru Nini PNL DA
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
232. Secară Florin Mihail PSD DA
233. Sefer Cristian-George PSD DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
236. Simedru Dan Coriolan PNL DA
237. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
238. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stănișoară Mihai ALDE DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
245. Stoica Mihaela - DA
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Stroe Radu ALDE DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Șcheau Ion PDL DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tabugan Ion PSD DA
261. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
262. Tararache Mihai - DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teju Sorin ALDE DA
267. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Tîlvăr Angel PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PDL DA
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Tomac Eugen - DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PDL DA
278. Tușa Adriana Diana PDL DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
280. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
281. Ursărescu Dorinel ALDE DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Varga Lucia-Ana PNL DA
284. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
285. Vladu Iulian PDL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlădoiu Aurel PSD DA
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
289. Vreme Valerian - DA
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zaharcu Neviser PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 6:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro