Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 62/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul economic și social european și Comitetul regiunilor - Plan de acțiune pentru viitorul producției ecologice în Uniunea Europeană, COM (2014) 179 și la Propunerea de Regulament al Parlamentului European și al Consiliului privind producția ecologică și etichetarea produselor ecologice, de modificare a Regulamentului (UE) nr. XXX/XXX al Parlamentului European și al Consiliului [Regulamentul privind controalele oficiale] și de abrogare a Regulamentului (CE) nr. 834/2007 al Consiliului, COM(2014) 180
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:309 147 57 29 12 11 11 26 16
- voturi pentru (DA):306 145 57 29 11 11 11 26 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Anton Marin - DA
7. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD -
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PDL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria ND DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PDL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PDL DA
117. Gunia Dragoș-Ionel - DA
118. Guran Virgil ALDE DA
119. Gust Băloșin Florentin PSD DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PDL DA
134. Iordache Florin PSD DA
135. Iriza Scarlat PSD DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PDL DA
145. Man Mircea PDL DA
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu ALDE DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Mihai Aurelian - DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PDL DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Miron Tudor PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocanu Vasile PSD DA
173. Mocioalcă Ion PSD DA
174. Mocioi Niculina PDL DA
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
179. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
180. Movilă Petru - DA
181. Murgu Neagu PSD DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PDL DA
184. Neacșu Marian PSD DA
185. Necula Cosmin PSD DA
186. Negruț Clement - DA
187. Negruț Cornelia ALDE DA
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri ALDE DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
193. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
194. Niculae Aurel PSD DA
195. Niculescu Dumitru ND DA
196. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
197. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PDL DA
204. Orban Ludovic PNL DA
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel ALDE DA
207. Palăr Ionel PNL DA
208. Paleologu Theodor - DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pardău Dumitru PNL DA
211. Pârgaru Ion ALDE DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popeangă Vasile PSD Abținere
222. Popescu Dan-Cristian PDL DA
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo ALDE DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Ioan Sorin PSD DA
236. Roman Petre PNL DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Rotaru Răzvan - DA
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scarlat George PNL DA
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
246. Secară Florin Mihail PSD DA
247. Sefer Cristian-George PSD DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
250. Simedru Dan Coriolan PNL DA
251. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Alexandru PSD DA
257. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
258. Stoica Mihaela - DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Stroe Radu ALDE DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL DA
265. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
266. Șcheau Ion PDL DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tabugan Ion PSD DA
274. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
275. Tararache Mihai - DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin ALDE DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
281. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL DA
285. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
286. Tomac Eugen - DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Tudose Mihai PSD DA
290. Turcan Raluca PDL DA
291. Tușa Adriana Diana PDL DA
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
293. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
294. Ursărescu Dorinel ALDE DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Lucia-Ana PNL DA
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL DA
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Vreme Valerian - DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zaharcu Neviser PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
307. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
309. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 5:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro