Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 492/2014 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Georgiei privind schimbul și protecția reciprocă a informațiilor clasificate, semnat la Tbilisi, la 14 martie 2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 146 58 29 13 11 11 27 15
- voturi pentru (DA):306 145 57 29 13 11 10 26 15
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PDL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE -
39. Canacheu Costică PDL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PDL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria ND DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Georgescu Laura PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Guran Virgil ALDE DA
122. Gust Băloșin Florentin PSD DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ignat Miron Minoritati NU
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PDL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Iriza Scarlat PSD DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PDL DA
148. Man Mircea PDL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Nicu ALDE DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Mihai Aurelian - DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Militaru Lucian PDL DA
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocanu Vasile PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina PDL DA
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru - DA
184. Murgu Neagu PSD DA
185. Nassar Rodica PSD DA
186. Nazare Alexandru PDL DA
187. Neacșu Marian PSD DA
188. Necula Cosmin PSD DA
189. Negruț Clement - DA
190. Negruț Cornelia ALDE DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri ALDE DA
194. Nicolae Florian PSD DA
195. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
196. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
197. Niculae Aurel PSD DA
198. Niculescu Dumitru ND DA
199. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
200. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Emil PSD DA
204. Nosa Iuliu PSD DA
205. Oajdea Daniel Vasile ND DA
206. Ochi Ion PSD DA
207. Oltean Ioan PDL DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel ALDE DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Paleologu Theodor - DA
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Pârgaru Ion ALDE DA
216. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
217. Peia Ninel PSD DA
218. Petrea Dorin Silviu PSD DA
219. Petrescu Petre PSD DA
220. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
221. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Octavian-Marius PNL DA
224. Popeangă Vasile PSD DA
225. Popescu Dan-Cristian PDL DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
228. Pușcaș Iacob PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rădulescu Romeo ALDE DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL DA
237. Roman Cristian-Constantin PDL DA
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Petre PNL DA
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Rotaru Răzvan - DA
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
245. Săpunaru Nini PNL DA
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL DA
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
249. Secară Florin Mihail PSD DA
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL DA
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Mihaela - DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Stroe Radu ALDE DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surdu Raluca PNL DA
267. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
268. Șcheau Ion PDL DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tabugan Ion PSD DA
275. Taloș Mirel ALDE DA
276. Tararache Mihai - DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin ALDE DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
282. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
287. Tomac Eugen - DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Turcan Raluca PDL DA
292. Tușa Adriana Diana PDL DA
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
294. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
295. Ursărescu Dorinel ALDE DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Varga Lucia-Ana PNL DA
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL DA
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Vreme Valerian - DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zaharcu Neviser PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
308. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
310. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 18:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro