Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 364/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.17/2014 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2011 privind stabilirea cadrului institutional și autorizarea Guvernului, prin Ministerul Finanțelor Publice, de a scoate la licitație certificatele de emisii de gaze cu efect de seră atribuite României la nivelul Uniunii Europene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:311 147 58 29 13 11 11 27 15
- voturi pentru (DA):215 143 3 1 12 10 11 27 8
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - - 1
- abțineri:91 2 54 28 1 1 - - 5
- nu au votat:3 2 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL Abținere
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PDL Abținere
39. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
56. Ciurariu Florin PNL Abținere
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - -
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL Abținere
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL Abținere
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL Abținere
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL Abținere
78. Dobrinescu Traian PNL Abținere
79. Dolha Mircea PNL Abținere
80. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
81. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
82. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
83. Dragomir Maria ND DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD -
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PDL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL Abținere
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL Abținere
119. Guran Virgil ALDE DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Horga Vasile PNL Abținere
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL Abținere
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL Abținere
146. Man Mircea PDL Abținere
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu ALDE DA
152. Marcu Viorica PNL Abținere
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Mihai Aurelian - Abținere
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PDL Abținere
168. Mincă Liliana ND DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PDL Abținere
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Movilă Petru - DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL Abținere
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Clement - DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
192. Nicolae Alexandri ALDE DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
195. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru ND DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PDL Abținere
207. Orban Ludovic PNL NU
208. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor - Abținere
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pardău Dumitru PNL Abținere
214. Pârgaru Ion ALDE DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
223. Popa Radu Mihai PSD DA
224. Popeangă Vasile PSD DA
225. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
228. Pușcaș Iacob PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rădulescu Romeo ALDE DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
237. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Petre PNL Abținere
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Rotaru Răzvan - Abținere
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
245. Săpunaru Nini PNL Abținere
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL Abținere
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
249. Secară Florin Mihail PSD DA
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Mihaela - DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
263. Stroe Radu ALDE DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surdu Raluca PNL Abținere
267. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
268. Șcheau Ion PDL Abținere
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL Abținere
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefan Viorel PSD DA
273. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
275. Tabugan Ion PSD Abținere
276. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
277. Tararache Mihai - DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin ALDE DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
283. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
287. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
288. Tomac Eugen - DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Tudose Mihai PSD DA
292. Turcan Raluca PDL Abținere
293. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
295. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
296. Ursărescu Dorinel ALDE DA
297. Vainer Aurel Minoritati DA
298. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
299. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
300. Vladu Iulian PDL Abținere
301. Vlase Petru Gabriel PSD DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Vreme Valerian - DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
311. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro