Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 396/2014 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.32/2014 pentru modificarea și completarea anexei la Ordonanța de urgență a Guvernului nr.198/2005 privind constituirea, alimentarea și utilizarea Fondului de întreținere, înlocuire și dezvoltare pentru proiectele de dezvoltare a infrastructurii serviciilor publice care beneficiază de asistență financiară nerambursabilă din parte Uniunii Europene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:311 146 58 29 13 11 11 28 15
- voturi pentru (DA):208 145 - - 11 11 10 28 3
- voturi împotrivă (NU):4 - 2 1 - - - - 1
- abțineri:98 - 56 28 2 - 1 - 11
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL Abținere
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PDL Abținere
39. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Chiriță Dumitru PSD -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
57. Ciurariu Florin PNL Abținere
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
63. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL Abținere
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL Abținere
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PDL Abținere
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL Abținere
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrinescu Traian PNL Abținere
80. Dolha Mircea PNL Abținere
81. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
82. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
83. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
84. Dragomir Maria ND DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PDL Abținere
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL Abținere
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL Abținere
120. Guran Virgil ALDE DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL Abținere
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL Abținere
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL Abținere
136. Iordache Florin PSD DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL Abținere
147. Man Mircea PDL Abținere
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu ALDE DA
153. Marcu Viorica PNL Abținere
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Mihai Aurelian - Abținere
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Militaru Lucian PDL Abținere
169. Mincă Liliana ND Abținere
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PDL Abținere
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Movilă Petru - Abținere
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL Abținere
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Clement - Abținere
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
192. Nicolae Alexandri ALDE DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
195. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru ND DA
198. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PDL Abținere
207. Orban Ludovic PNL Abținere
208. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL NU
211. Paleologu Theodor - Abținere
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pardău Dumitru PNL Abținere
214. Pârgaru Ion ALDE DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
223. Popa Radu Mihai PSD DA
224. Popeangă Vasile PSD DA
225. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
228. Pușcaș Iacob PSD DA
229. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
230. Răducanu Ion PSD DA
231. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
232. Rădulescu Constantin PSD DA
233. Rădulescu Romeo ALDE DA
234. Rățoi Neculai PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
236. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
237. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Petre PNL Abținere
240. Roman Victor PSD DA
241. Roșca Lucreția PSD DA
242. Rotaru Răzvan - Abținere
243. Sava Andrei-Valentin PSD DA
244. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
245. Săpunaru Nini PNL Abținere
246. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
247. Scarlat George PNL Abținere
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
249. Secară Florin Mihail PSD DA
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
253. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
254. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
255. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
256. Stan Ion PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan PSD DA
258. Stănescu Alexandru PSD DA
259. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
260. Stoica Mihaela - Abținere
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
263. Stroe Radu ALDE DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surdu Raluca PNL Abținere
267. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
268. Șcheau Ion PDL Abținere
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL Abținere
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefan Viorel PSD DA
273. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
275. Tabugan Ion PSD DA
276. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
277. Tararache Mihai - DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin ALDE DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
283. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
287. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
288. Tomac Eugen - Abținere
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Turcan Raluca PDL Abținere
292. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
294. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
295. Uricec Eugen Constantin PSD DA
296. Ursărescu Dorinel ALDE DA
297. Vainer Aurel Minoritati DA
298. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
299. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
300. Vladu Iulian PDL Abținere
301. Vlase Petru Gabriel PSD DA
302. Vlădoiu Aurel PSD DA
303. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
304. Vreme Valerian - Abținere
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
311. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro