Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 187/2014 pentru completarea art.262 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:309 145 57 29 13 11 11 28 15
- voturi pentru (DA):204 141 1 - 11 11 10 27 3
- voturi împotrivă (NU):93 - 53 29 2 - - - 9
- abțineri:8 2 3 - - - - - 3
- nu au votat:4 2 - - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL NU
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE -
38. Canacheu Costică PDL NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriță Dumitru PSD -
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Ciurariu Florin PNL NU
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Crăciunescu Grigore PNL NU
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Culețu Dănuț PDL NU
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PDL NU
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL Abținere
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL NU
79. Dobrinescu Traian PNL NU
80. Dolha Mircea PNL NU
81. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
82. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
83. Dragomir Gheorghe PNL NU
84. Dragomir Maria ND DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PDL NU
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL NU
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PDL NU
120. Guran Virgil ALDE DA
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD Abținere
125. Horga Vasile PNL NU
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL NU
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PDL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PDL NU
147. Man Mircea PDL NU
148. Manda Iulian Claudiu PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Nicu ALDE DA
153. Marcu Viorica PNL NU
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Markó Attila-Gabor UDMR DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Martin Eduard-Stelian PSD DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Mihai Aurelian - NU
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Militaru Lucian PDL NU
169. Mincă Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
172. Mitrea Miron Tudor PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocanu Vasile PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PDL NU
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Movilă Petru - NU
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PDL NU
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Clement - NU
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL NU
192. Nicolae Alexandri ALDE DA
193. Nicolae Florian PSD DA
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru ND DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PDL NU
206. Orban Ludovic PNL Abținere
207. Oros Nechita-Adrian PNL NU
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL NU
210. Paleologu Theodor - Abținere
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pardău Dumitru PNL NU
213. Pârgaru Ion ALDE DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL NU
222. Popa Radu Mihai PSD DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL NU
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo ALDE DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL NU
236. Roman Cristian-Constantin PDL NU
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Petre PNL NU
239. Roman Victor PSD DA
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Rotaru Răzvan - NU
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
244. Săpunaru Nini PNL NU
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL NU
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
248. Secară Florin Mihail PSD DA
249. Sefer Cristian-George PSD DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL NU
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Mihaela - Abținere
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
262. Stroe Radu ALDE DA
263. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Surdu Raluca PNL NU
266. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
267. Șcheau Ion PDL NU
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL NU
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
274. Tabugan Ion PSD DA
275. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
276. Tararache Mihai - DA
277. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
278. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
279. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
280. Teju Sorin ALDE DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
282. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PDL NU
286. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
287. Tomac Eugen - NU
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Turcan Raluca PDL NU
291. Tușa Adriana Diana PDL NU
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
293. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
294. Ursărescu Dorinel ALDE DA
295. Vainer Aurel Minoritati -
296. Varga Lucia-Ana PNL NU
297. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
298. Vladu Iulian PDL NU
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD -
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Vreme Valerian - NU
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Zaharcu Neviser PSD DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
307. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
309. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 6:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro