Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 246/2014 privind înființarea abatoarelor având ca obiect activitatea de abatorizare a animalelor și comercializarea cărnii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:307 144 57 29 12 11 11 28 15
- voturi pentru (DA):282 137 53 29 12 7 11 26 7
- voturi împotrivă (NU):15 4 3 - - - - 2 6
- abțineri:8 1 1 - - 4 - - 2
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Marin - NU
7. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
28. Bónis István UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Covaci Dorel PSD NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
64. Culețu Dănuț PDL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD Abținere
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria ND DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PDL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL DA
119. Guran Virgil ALDE DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Horga Vasile PNL NU
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
140. Kerekes Károly UDMR Abținere
141. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL DA
146. Man Mircea PDL DA
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu ALDE DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Markó Attila-Gabor UDMR DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Martin Eduard-Stelian PSD DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Mihai Aurelian - DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Militaru Lucian PDL DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Miron Tudor PSD NU
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocanu Vasile PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina PDL DA
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Movilă Petru - DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PDL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Clement - NU
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri ALDE DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
192. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
193. Niculae Aurel PSD DA
194. Niculescu Dumitru ND DA
195. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
196. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara PSD DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oajdea Daniel Vasile ND DA
202. Ochi Ion PSD DA
203. Oltean Ioan PDL DA
204. Orban Ludovic PNL DA
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel ALDE DA
207. Palăr Ionel PNL DA
208. Paleologu Theodor - DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pardău Dumitru PNL Abținere
211. Pârgaru Ion ALDE DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre PSD DA
216. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
217. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
218. Pop Georgian PSD -
219. Popa Octavian-Marius PNL DA
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popeangă Vasile PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PDL DA
223. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
224. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
225. Pușcaș Iacob PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo ALDE DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
233. Reuer Elena-Ramona PNL DA
234. Roman Cristian-Constantin PDL DA
235. Roman Ioan Sorin PSD DA
236. Roman Petre PNL DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Rotaru Răzvan - Abținere
240. Sava Andrei-Valentin PSD DA
241. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scarlat George PNL DA
245. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
246. Secară Florin Mihail PSD NU
247. Sefer Cristian-George PSD DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
250. Simedru Dan Coriolan PNL NU
251. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Stan Ion PSD NU
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Alexandru PSD DA
256. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
257. Stoica Mihaela - NU
258. Stragea Sorin Constantin PSD DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Stroe Radu ALDE DA
261. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Surdu Raluca PNL DA
264. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
265. Șcheau Ion PDL DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șoptică Costel PNL DA
268. Șova Lucian PSD DA
269. Ștefan Viorel PSD DA
270. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tabugan Ion PSD DA
273. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
274. Tararache Mihai - DA
275. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin ALDE NU
279. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
280. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
281. Tiuch Cătălin PSD DA
282. Tîlvăr Angel PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PDL DA
284. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
285. Tomac Eugen - NU
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tudorie Violeta PSD DA
288. Turcan Raluca PDL DA
289. Tușa Adriana Diana PDL DA
290. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
291. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
292. Ursărescu Dorinel ALDE DA
293. Vainer Aurel Minoritati DA
294. Varga Lucia-Ana PNL DA
295. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
296. Vladu Iulian PDL DA
297. Vlase Petru Gabriel PSD DA
298. Vlădoiu Aurel PSD DA
299. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
300. Vreme Valerian - NU
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Zaharcu Neviser PSD DA
304. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
305. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
307. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 2:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro