Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.11.2014 > 16:23 Versiunea pentru printare
Luni, 24 noiembrie 2014, ora 16:23

Subiect vot: Introducerea pe ordinea de zi a PL-x 460/2014 pe poziția 10 și a PL-x 118/2014 pe poziția 11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:136 69 29 11 - 7 5 12 3
- voturi pentru (DA):97 67 2 2 - 7 5 12 2
- voturi împotrivă (NU):29 - 21 8 - - - - -
- abțineri:6 - 5 - - - - - 1
- nu au votat:4 2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Berci Vasile PNL Abținere
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bîrsășteanu Florică PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PDL NU
15. Boghicevici Claudia PDL NU
16. Bónis István UDMR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Chebac Eugen PSD DA
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Chiriță Dumitru PSD -
23. Cioată Cezar ALDE DA
24. Ciobanu Gheorghe PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
28. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
29. Cocei Erland PNL NU
30. Costin Gheorghe PNL NU
31. Cristian Horia PNL NU
32. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Cupșa Ioan PNL NU
35. Daea Petre PSD DA
36. Dascălu Constantin PDL NU
37. Delureanu Virgil PSD DA
38. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
39. Dima Toader PSD DA
40. Diniță Ion ALDE DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobre Victor Paul PNL NU
43. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
44. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
45. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
46. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
47. Eparu Ion PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fonta Nuțu PSD DA
50. Frăticiu Gheorghe PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
54. Gheorghe Tinel PDL NU
55. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
56. Grecea Maria PNL Abținere
57. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
58. Gudu Vasile PDL DA
59. Horga Vasile PNL NU
60. Hulea Ioan PSD DA
61. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
62. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
63. Iane Daniel PNL NU
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Intotero Natalia-Elena PSD DA
66. Ionescu Aurelian ALDE DA
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
68. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
69. Khraibani Camelia PSD DA
70. Marcu Viorica PNL NU
71. Marica Petru-Sorin PSD DA
72. Marin Gheorghe PSD DA
73. Marin Laura PSD DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Máté András-Levente UDMR DA
76. Melinte Ion PSD DA
77. Mihai Aurelian - Abținere
78. Mihăilă Ioan PSD DA
79. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
80. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
81. Mircovici Niculae Minoritati DA
82. Mitrea Miron Tudor PSD DA
83. Mîrza Gavril PSD DA
84. Mocioi Niculina PDL NU
85. Moldovan Ioan ALDE DA
86. Neacșu Marian PSD DA
87. Necula Cosmin PSD DA
88. Negruț Cornelia ALDE DA
89. Nichita Cristina PSD DA
90. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
91. Niculae Aurel PSD DA
92. Niță Emil PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
95. Palăr Ionel PNL NU
96. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
97. Peia Ninel PSD DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
100. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
101. Popa Octavian-Marius PNL NU
102. Popescu Dan-Cristian PDL -
103. Pușcaș Iacob PSD DA
104. Rădulescu Constantin PSD DA
105. Rățoi Neculai PSD -
106. Roșca Lucreția PSD DA
107. Scarlat George PNL NU
108. Secară Florin Mihail PSD DA
109. Sefer Cristian-George PSD DA
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
112. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
113. Stan Ioan PSD DA
114. Stănescu Alexandru PSD DA
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
116. Stragea Sorin Constantin PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Ștefan Viorel PSD DA
119. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
120. Tararache Mihai - DA
121. Tămâian Ioan PNL -
122. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
123. Toader Mircea-Nicu PDL NU
124. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
125. Tudorache Daniel PSD DA
126. Tudorie Violeta PSD DA
127. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
128. Varga Lucia-Ana PNL NU
129. Varga Vasile PNL NU
130. Vasilică Radu Costin PSD DA
131. Vladu Iulian PDL DA
132. Vlădoiu Aurel PSD DA
133. Vulpescu Ioan PSD DA
134. Zaharcu Neviser PSD DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
136. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 5:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro