Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.12.2014 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 decembrie 2014, ora 12:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 189/2014 pentru modificarea și completarea Legii 53/2003 Codul muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:300 144 51 26 10 11 13 30 15
- voturi pentru (DA):207 141 1 - 2 11 13 30 9
- voturi împotrivă (NU):3 - 3 - - - - - -
- abțineri:89 2 47 26 8 - - - 6
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL Abținere
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PDL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
57. Cocei Erland PNL Abținere
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
61. Costin Gheorghe PNL Abținere
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL Abținere
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL Abținere
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Daea Petre PSD DA
71. Dascălu Constantin PDL Abținere
72. Deaconu Mihai ND Abținere
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Diniță Ion ALDE DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL Abținere
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL NU
80. Dobrinescu Traian PNL Abținere
81. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
84. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD Abținere
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD Abținere
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel - DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PDL Abținere
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL Abținere
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Guran Virgil ALDE DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL Abținere
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PDL Abținere
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat PSD DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PDL Abținere
141. Lupu Mihai PNL NU
142. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
143. Manolache Marius PSD DA
144. Marcoci Vlad PSD DA
145. Marcu Nicu ALDE DA
146. Marcu Viorica PNL Abținere
147. Marian Ion Cristinel ND Abținere
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Melinte Ion PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian - Abținere
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PDL Abținere
161. Mincă Liliana ND Abținere
162. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocanu Vasile PSD DA
168. Mocioi Niculina PDL Abținere
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
173. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
174. Movilă Petru - Abținere
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Clement - DA
180. Negruț Cornelia ALDE DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
184. Nicolae Alexandri ALDE DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PDL Abținere
196. Orban Ludovic PNL Abținere
197. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL Abținere
200. Paleologu Theodor - DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Pardău Dumitru PNL Abținere
203. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
204. Păun Nicolae Minoritati DA
205. Pârgaru Ion ALDE DA
206. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
207. Peia Ninel PSD DA
208. Petrea Dorin Silviu PSD DA
209. Petric Octavian PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea PDL Abținere
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
212. Pop Georgian PSD DA
213. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
214. Popa Radu Mihai PSD DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Potor Călin PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo ALDE DA
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
227. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Rotaru Răzvan - Abținere
232. Săpunaru Nini PNL Abținere
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL Abținere
235. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
236. Scutaru Adrian George PNL DA
237. Secară Florin Mihail PSD DA
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
243. Stan Ion PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
251. Stroe Radu ALDE DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Surdu Raluca PNL Abținere
254. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șcheau Ion PDL Abținere
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
262. Tabugan Ion PSD DA
263. Tararache Mihai - Abținere
264. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teju Sorin ALDE DA
268. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
269. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD DA
272. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
273. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tudorie Violeta PSD DA
277. Tudose Mihai PSD DA
278. Turcan Raluca PDL Abținere
279. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
281. Udrea Elena Gabriela - DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
286. Varga Vasile PNL Abținere
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
289. Vladu Iulian PDL Abținere
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
294. Vreme Valerian - DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
300. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 22:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro