Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 479/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 146 50 27 12 10 14 30 10
- voturi pentru (DA):212 145 9 6 1 10 14 24 3
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 - 3 - - 1 -
- abțineri:81 1 40 21 8 - - 4 7
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Almăjanu Marin PNL Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL Abținere
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL Abținere
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin ND Abținere
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Boghicevici Claudia PDL Abținere
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bot Octavian ALDE DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND Abținere
36. Calimente Mihăiță PNL Abținere
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Gheorghe PSD DA
50. Ciobanu Liliana ND NU
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Cocei Erland PNL Abținere
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Culețu Dănuț PDL Abținere
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
69. Dascălu Constantin PDL DA
70. Deaconu Mihai ND Abținere
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL Abținere
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL Abținere
81. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
84. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
85. Dragomir Maria ND NU
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
90. Dumbrăvanu Paul ALDE Abținere
91. Dumitru Georgică ALDE -
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Geantă Florian Daniel - Abținere
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
109. Gheorghe Florin PSD Abținere
110. Gheorghe Tinel PDL Abținere
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL Abținere
119. Gunia Dragoș-Ionel - DA
120. Guran Virgil ALDE Abținere
121. Gust Băloșin Florentin PSD DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
125. Horga Vasile PNL Abținere
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL Abținere
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu Aurelian ALDE DA
137. Ionescu George PDL Abținere
138. Iordache Florin PSD DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Iriza Scarlat PSD DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PDL Abținere
150. Lupu Mihai PNL DA
151. Manda Iulian Claudiu PSD DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Nicu ALDE DA
157. Marcu Viorica PNL Abținere
158. Marian Ion Cristinel ND Abținere
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marin Laura PSD DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PDL DA
172. Mincă Liliana ND Abținere
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocioi Niculina PDL Abținere
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Moldovan Iosif UDMR DA
183. Molnar Zsolt UDMR DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PDL Abținere
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
191. Nicolae Alexandri ALDE DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL Abținere
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru ND DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
203. Ochi Ion PSD DA
204. Oltean Ioan PDL DA
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel ALDE Abținere
207. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrescu Petre PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
219. Potor Călin PSD DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo ALDE DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Rotaru Răzvan - Abținere
232. Rusu Valentin PNL DA
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
235. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
236. Scarlat George PNL DA
237. Secară Florin Mihail PSD DA
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
241. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
242. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
243. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
244. Solomon Adrian PSD DA
245. Stanciu Anghel PSD DA
246. Stanciu Zisu PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
252. Stroe Radu ALDE DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL Abținere
256. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șcheau Ion PDL Abținere
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
263. Tabugan Ion PSD DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai - DA
266. Tămâian Ioan PNL Abținere
267. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin ALDE Abținere
271. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
272. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tîlvăr Angel PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PDL DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Turcan Raluca PDL DA
280. Tușa Adriana Diana PDL Abținere
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
282. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel ALDE DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
287. Varga Vasile PNL Abținere
288. Vasilică Radu Costin PSD DA
289. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
290. Vladu Iulian PDL Abținere
291. Vlase Petru Gabriel PSD DA
292. Vlădoiu Aurel PSD DA
293. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
294. Vreme Valerian - Abținere
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 8:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro