Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:17 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 438/2013 privind acordarea către preșcolarii și elevii din învățământul obligatoriu primar și gimnazial, de stat și privat, a unui supliment alimentar sub formă de pachete alimentare sau o masă caldă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 146 47 28 12 12 14 29 9
- voturi pentru (DA):265 143 43 28 6 9 12 20 4
- voturi împotrivă (NU):22 1 1 - 6 - 2 8 4
- abțineri:10 2 3 - - 3 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blănariu Valentin ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Boghicevici Claudia PDL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - NU
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Cioată Cezar ALDE NU
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Culețu Dănuț PDL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND NU
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Deaconu Mihai ND NU
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria ND NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
87. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Geantă Florian Daniel - DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Florin PSD DA
106. Gheorghe Tinel PDL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiveciu Marian PSD DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gudu Vasile PDL DA
115. Guran Virgil ALDE NU
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacob Ridzi Monica Maria PSD NU
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE NU
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR Abținere
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PDL DA
144. Lupu Mihai PNL NU
145. Manda Iulian Claudiu PSD DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolache Marius PSD DA
148. Manolescu Oana Minoritati DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marcu Nicu ALDE DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND NU
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PDL DA
167. Mincă Liliana ND DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
170. Mitrea Manuela PSD DA
171. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioi Niculina PDL DA
175. Moisii Constantin PSD DA
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Moldovan Iosif UDMR DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
180. Munteanu Ioan PSD DA
181. Murgu Neagu PSD DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Nazare Alexandru PDL DA
184. Negruț Cornelia ALDE DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri ALDE NU
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
191. Niculae Aurel PSD DA
192. Niculescu Dumitru ND DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Ochi Ion PSD DA
200. Oltean Ioan PDL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Paul Maria-Andreea PDL DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Pop Georgian PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popeangă Vasile PSD DA
214. Popescu Dan-Cristian PDL DA
215. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
216. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
217. Potor Călin PSD DA
218. Pușcaș Iacob PSD DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo ALDE DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Rizea Cristian PSD DA
227. Roman Cristian-Constantin PDL DA
228. Roman Gheorghe PSD DA
229. Rotaru Răzvan - NU
230. Rusu Valentin PNL DA
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL DA
235. Secară Florin Mihail PSD DA
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seres Dénes UDMR Abținere
238. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Stroe Radu ALDE DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL Abținere
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion PDL DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Tabugan Ion PSD DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE Abținere
263. Tararache Mihai - NU
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin ALDE NU
269. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PDL DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PDL DA
278. Tușa Adriana Diana PDL DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
280. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
287. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
288. Vladu Iulian PDL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Vreme Valerian - DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
297. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 7:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro