Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:25 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:25

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 102/2014 pentru protejarea rezervei de gaze naturale a României și interzicerea exploatării resurselor naturale prin metode neconvenționale care periclitează siguranța mediului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:288 147 44 25 12 11 14 27 8
- voturi pentru (DA):276 146 44 25 9 10 13 25 4
- voturi împotrivă (NU):4 - - - 1 1 - - 2
- abțineri:8 1 - - 2 - 1 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND Abținere
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Culețu Dănuț PDL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria ND Abținere
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - Abținere
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Geantă Florian Daniel - DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gudu Vasile PDL DA
113. Guran Virgil ALDE Abținere
114. Gust Băloșin Florentin PSD DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PDL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat PSD DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR NU
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PDL DA
141. Lupu Mihai PNL DA
142. Manda Iulian Claudiu PSD DA
143. Manolache Marius PSD DA
144. Manolescu Oana Minoritati DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Nicu ALDE DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PDL DA
163. Mincă Liliana ND DA
164. Mircovici Niculae Minoritati DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mitrea Miron Tudor PSD DA
167. Mîrza Gavril PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioi Niculina PDL DA
170. Moisii Constantin PSD DA
171. Moldovan Ioan ALDE DA
172. Moldovan Iosif UDMR DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PDL DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolae Alexandri ALDE DA
183. Nicolae Florian PSD DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru ND DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PDL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel ALDE DA
198. Paul Maria-Andreea PDL DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petrescu Petre PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
206. Pop Georgian PSD DA
207. Popa Octavian-Marius PNL DA
208. Popeangă Vasile PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PDL DA
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
212. Potor Călin PSD DA
213. Pușcaș Iacob PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
215. Răducanu Ion PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo ALDE DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Cristian-Constantin PDL DA
223. Roman Gheorghe PSD DA
224. Rusu Valentin PNL DA
225. Sava Andrei-Valentin PSD DA
226. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Scarlat George PNL DA
229. Secară Florin Mihail PSD DA
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL DA
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu ALDE DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PDL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Tabugan Ion PSD DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai - DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teju Sorin ALDE Abținere
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PDL DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Tușa Adriana Diana PDL DA
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
271. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Ursărescu Dorinel ALDE DA
274. Vainer Aurel Minoritati DA
275. Varga Lucia-Ana PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
279. Vladu Iulian PDL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
283. Vreme Valerian - Abținere
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
288. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro