Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.12.2014 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 15 decembrie 2014, ora 16:54

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 568/2014 privind abilitarea Guvernului de a emite ordonanțe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:203 104 38 14 10 10 9 14 4
- voturi pentru (DA):201 104 37 14 10 10 8 14 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blănariu Valentin ND DA
20. Bode Lucian Nicolae PDL DA
21. Bucur Constantin-Alin PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burlacu Ștefan ND DA
26. Canacheu Costică PDL DA
27. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Cernea Remus-Florinel - DA
31. Chebac Eugen PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
34. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
35. Cioată Cezar ALDE DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD DA
37. Ciobanu Liliana ND DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
41. Ciurariu Florin PNL DA
42. Cocei Erland PNL DA
43. Comșa Cornel-George - DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cristea Victor PSD DA
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Culețu Dănuț PDL DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dalca Ștefan-Petru ND DA
55. Dascălu Constantin PDL DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Diniță Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Doboș Anton PNL DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Dragomir Maria ND DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Emacu Gheorghe PSD DA
73. Enache Marian PSD DA
74. Eparu Ion PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
77. Florea Daniel PSD DA
78. Fonta Nuțu PSD DA
79. Galan Constantin ALDE DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghe Tinel PDL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
85. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
86. Grama Horia PSD DA
87. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
88. Gudu Vasile PDL DA
89. Harbuz Liviu PSD DA
90. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
91. Hulea Ioan PSD DA
92. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
99. Iriza Scarlat PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
102. Khraibani Camelia PSD DA
103. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Marian Ion Cristinel ND DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Marin Gheorghe PSD DA
108. Marocico Ion Minoritati DA
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
113. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
114. Melinte Ion PSD DA
115. Mihai Aurelian - DA
116. Mihăilă Ioan PSD DA
117. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Militaru Lucian PDL DA
120. Mincă Liliana ND DA
121. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
122. Mitrea Miron Tudor PSD DA
123. Mîrza Gavril PSD DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mocioi Niculina PDL DA
126. Moisii Constantin PSD DA
127. Moldovan Ioan ALDE DA
128. Moldovan Iosif UDMR DA
129. Molnar Zsolt UDMR DA
130. Muntean Mircia PSD DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Necula Cosmin PSD DA
134. Negruț Clement - DA
135. Negruț Cornelia ALDE DA
136. Nichita Cristina PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Alexandri ALDE DA
139. Nicolae Florian PSD DA
140. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
141. Niculae Aurel PSD DA
142. Niculescu Dumitru ND DA
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
144. Nistor Marioara PSD DA
145. Niță Emil PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Ochi Ion PSD DA
148. Oltean Ioan PDL DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paul Maria-Andreea PDL DA
151. Petrea Dorin Silviu PSD DA
152. Popa Octavian-Marius PNL DA
153. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
154. Pușcaș Iacob PSD DA
155. Răducanu Ion PSD DA
156. Rădulescu Romeo ALDE DA
157. Rățoi Neculai PSD DA
158. Roman Petre PNL DA
159. Roman Victor PSD DA
160. Săpunaru Nini PNL NU
161. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
162. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
163. Sefer Cristian-George PSD DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
166. Simedru Dan Coriolan PNL DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stanciu Zisu PSD DA
170. Stancu Ionel Minoritati DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Stragea Sorin Constantin PSD DA
174. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șoptică Costel PNL DA
179. Șova Lucian PSD DA
180. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
181. Tabugan Ion PSD DA
182. Tămâian Ioan PNL DA
183. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
184. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
185. Tiuch Cătălin PSD DA
186. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
187. Traicu Rodin PSD DA
188. Tudorache Daniel PSD DA
189. Tudorie Violeta PSD DA
190. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
191. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
192. Uricec Eugen Constantin PSD DA
193. Ursărescu Dorinel ALDE DA
194. Varga Lucia-Ana PNL DA
195. Vasilică Radu Costin PSD DA
196. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
197. Vladu Iulian PDL DA
198. Vlase Petru Gabriel PSD DA
199. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
200. Zaharcu Neviser PSD DA
201. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
202. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
203. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 1:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro