Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:51 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 16/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.102/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:257 133 41 20 10 10 11 25 7
- voturi pentru (DA):183 132 - - 10 8 11 22 -
- voturi împotrivă (NU):67 - 40 20 - - - - 7
- abțineri:3 - 1 - - 1 - 1 -
- nu au votat:4 1 - - - 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István UDMR -
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL NU
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
26. Boghicevici Claudia PDL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE -
36. Canacheu Costică PDL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Cocei Erland PNL NU
50. Comșa Cornel-George - NU
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
54. Costin Gheorghe PNL NU
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Daea Petre PSD DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Dascălu Constantin PDL NU
62. Deaconu Mihai ND DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Diniță Ion ALDE DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL NU
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dolha Mircea PNL NU
71. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
72. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Dragomir Gheorghe PNL NU
75. Dragomir Maria ND DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
80. Dumbrăvanu Paul ALDE -
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel - NU
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PDL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL NU
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Gudu Vasile PDL NU
107. Guran Virgil ALDE DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
110. Holban Titi PSD DA
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
114. Iane Daniel PNL NU
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
130. Lubanovici Mircea PDL NU
131. Lupu Mihai PNL NU
132. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu ALDE DA
135. Marcu Viorica PNL NU
136. Marian Ion Cristinel ND DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian - NU
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Militaru Lucian PDL NU
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina PDL NU
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Murgu Neagu PSD DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Neacșu Marian PSD DA
164. Necula Cosmin PSD DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nichita Cristina PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL NU
168. Nicolae Alexandri ALDE DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
171. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
172. Niculae Aurel PSD DA
173. Niculescu Dumitru ND DA
174. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Ochi Ion PSD DA
180. Oltean Ioan PDL NU
181. Palașcă Viorel ALDE DA
182. Palăr Ionel PNL NU
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paul Maria-Andreea PDL NU
186. Păun Nicolae Minoritati DA
187. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petric Octavian PSD DA
190. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
191. Ponta Victor-Viorel PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popa Octavian-Marius PNL NU
194. Popeangă Vasile PSD DA
195. Popescu Dan-Cristian PDL NU
196. Preda Cezar-Florin PDL NU
197. Pușcaș Iacob PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Romeo ALDE DA
200. Rățoi Neculai PSD DA
201. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
202. Reuer Elena-Ramona PNL NU
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PSD DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Roman Petre PNL NU
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Răzvan - NU
210. Săpunaru Nini PNL NU
211. Scarlat George PNL NU
212. Secară Florin Mihail PSD DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL NU
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Zisu PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stragea Sorin Constantin PSD DA
225. Stroe Radu ALDE DA
226. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surdu Raluca PNL NU
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Tabugan Ion PSD DA
234. Tămâian Ioan PNL NU
235. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
236. Teju Sorin ALDE DA
237. Tiuch Cătălin PSD DA
238. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
239. Traicu Rodin PSD DA
240. Tudorache Daniel PSD DA
241. Tudorie Violeta PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
244. Uricec Eugen Constantin PSD DA
245. Ursărescu Dorinel ALDE DA
246. Vasilică Radu Costin PSD DA
247. Vladu Iulian PDL NU
248. Vlase Petru Gabriel PSD DA
249. Vlădoiu Aurel PSD DA
250. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
251. Vulpescu Ioan PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zaharcu Neviser PSD DA
254. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
255. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
257. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 0:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro