Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2014 > 10:54 Versiunea pentru printare
Vineri, 19 decembrie 2014, ora 10:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 207/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.12/2014 privind modificarea Legii nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:258 132 41 20 10 11 12 25 7
- voturi pentru (DA):253 131 39 20 10 10 12 25 6
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - 1 - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PDL DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István UDMR DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PDL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
14. Bănicioiu Nicolae PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PDL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD -
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Comșa Cornel-George - Abținere
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PDL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Diniță Ion ALDE DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Geantă Florian Daniel - DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin PSD DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Gudu Vasile PDL DA
107. Guran Virgil ALDE DA
108. Harbuz Liviu PSD DA
109. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
130. Lubanovici Mircea PDL DA
131. Lupu Mihai PNL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Nicu ALDE DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marian Ion Cristinel ND DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marin Laura PSD DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian - DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Militaru Lucian PDL DA
150. Mincă Liliana ND DA
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PDL DA
158. Moisii Constantin PSD DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Murgu Neagu PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Dumitru ND DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PDL DA
183. Palașcă Viorel ALDE DA
184. Palăr Ionel PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Paul Maria-Andreea PDL DA
188. Păun Nicolae Minoritati DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
193. Ponta Victor-Viorel PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popa Octavian-Marius PNL DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PDL DA
198. Preda Cezar-Florin PDL DA
199. Pușcaș Iacob PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Romeo ALDE DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Reuer Elena-Ramona PNL DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Gheorghe PSD DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Roman Petre PNL DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Răzvan - DA
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Secară Florin Mihail PSD DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Zisu PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stragea Sorin Constantin PSD DA
225. Stroe Radu ALDE DA
226. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surdu Raluca PNL DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Tabugan Ion PSD DA
235. Tămâian Ioan PNL DA
236. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
237. Teju Sorin ALDE DA
238. Tiuch Cătălin PSD DA
239. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
240. Traicu Rodin PSD DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tudorie Violeta PSD DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
245. Uricec Eugen Constantin PSD DA
246. Ursărescu Dorinel ALDE DA
247. Vasilică Radu Costin PSD DA
248. Vladu Iulian PDL DA
249. Vlase Petru Gabriel PSD DA
250. Vlădoiu Aurel PSD DA
251. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zaharcu Neviser PSD DA
255. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
256. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
258. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 4:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro