Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 566/2008 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.22/2008 privind eficiența energetică și promovarea utilizării la consumatorii finali a surselor regenerabile de energie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 142 86 10 4 14 18 12
- voturi pentru (DA):282 142 86 8 4 14 17 11
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - 1 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciuhodaru Tudor ND NU
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND Abținere
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diniță Ion ALDE DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Lupu Mihai PNL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Marocico Ion Minoritati DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Militaru Lucian PNL DA
156. Mincă Liliana ND DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Molnar Zsolt UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru - DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PNL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Clement - DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oros Nechita-Adrian PNL DA
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Pardău Dumitru PNL DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion ALDE NU
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL DA
210. Popa Radu Mihai - DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Potor Călin PSD DA
215. Preda Cezar-Florin PNL DA
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răducanu Ion PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Constantin PSD DA
221. Rădulescu Romeo ALDE DA
222. Rățoi Neculai PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Gheorghe PSD DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Răzvan - DA
228. Săpunaru Nini PNL DA
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL DA
231. Secară Florin Mihail PSD DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL DA
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stan Ion PSD DA
239. Stanciu Anghel PSD DA
240. Stanciu Zisu PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Stănișoară Mihai ALDE DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Radu PSD DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surdu Raluca PNL DA
250. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
251. Șcheau Ion PNL DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai - DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
262. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Toader Mircea-Nicu PNL DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Tomac Eugen - DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Udriște Gheorghe PNL DA
274. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vladu Iulian PNL DA
279. Vlase Petru Gabriel PSD DA
280. Vlădoiu Aurel PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 martie 2021, 4:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro